خانه اقتصاد امور مالی بگو چطور سوراخهای روی دیوار را پر کنم؟

بگو چطور سوراخهای روی دیوار را پر کنم؟

۰
17
پرکردن سوراخ دیوار

راهکارهایی برای پوشش خرابی ها و پرکردن سوراخ دیوار قبل از رنگ کردن

پرکردن سوراخ دیوار

لوازم و ابزار + ۱۸سال اشنایی با رنگ آمیزی در کار با دریل دقت کنید
تابلوی زیبا یا قاب عکس فرزند، لکه نم یا پوسته های رنگ. همه اینها میتوانند چالشی برای رنگ آمیزی مجدد خانه باشند. نمیتوان در خانه ای زندگی کرد و انتظار داشت که به نحوی زخمی روی دیوار به وجود نیاید و البته نمیتوان انتظار داشت که خانه بدون گرفته شدن این عیب و ایرادهای به ظاهر جزیی رنگ آمیزی شود و نتیجه کار چشم نواز گردد.

یکی از چالش های هر نقاش مبارزه با سوراخها و عوارض دیوارهای ساختمان است. البته راه حل های متنوع و خوبی برای پوشاندن این عوارض وجود دارد و با کمی صبر و تجربه میتوان زیرکار نقاشی را آماده رنگ کرد. سپس وقت انتخاب رنگ ، انتخاب نوع رنگ و رنگ امیزی منزل است.

در این مقاله راهکارهایی برای پوشاندن و محو عوارض و پر کردن سوراخ دیوار را بشناسید:

لوازم مورد نیاز متناسب با نوع سوراخ و عارضه روی دیوار

لوازم مورد نیاز متناسب با نوع سوراخ و عارضه روی دیوار

برای گرفتن عوارض و پرکردن سوراخ دیوار احتمالا به این لوازم نیاز خواهید داشت. البته ممکن است برای برخی کارها به ابزار بیشتری نیز نیاز باشد.

 • پودر بتونه یا بتونه آماده متناسب با نوع رنگ روی دیوار (پلاستیک، روغنی و …)
 • کاردک برای تمیز کردن لبه های کار
 • سنباده نرم
 • چسب بچ یا مش مخصوص
 • پارچه و فرچه

آماده سازی سوراخ و عارضه برای بتونه کاری

آماده سازی سوراخ و عارضه برای بتونه کاری

ابتدا با کاردک، پوسته های احتمالی اطراف روی رنگ، اضافات و خاک درون سوراخ و خلاصه هر عارضه یا بخشی که احساس میکنید ممکن است در آینده نزدیک برای بتونه ایجاد مزاحمت کند را بردارید. جدای از اینکه این پوسته ها و برآمدگی ها میتوانند پوشش رنگ شما را خراب کنند، ممکن است اتصال بتونه و دیوار را نیز اسیب زده و باعث جداشدن بتونه از دیوار شوند.

در مرحله بعد با استفاده از سنباده نرم، سطح مورد نظر را سنباده بزنید تا سطحی یکدست و بدون عارضه در اختیار بتونه قرار گیرد. در انتها محل سوراخ و عارضه را با کمک فرچه و پارچه از گرد و غبار پاک کنید.

پوشاندن سوراخهای کوچک روی دیوار

پوشاندن سوراخهای کوچک روی دیوار

 • سوراخهای کوچکی که در اثر میخ، پونز، یا ضربه های لوازم خانه روی دیوار ایجاد میشوند به راحتی و با کمک بتونه های آماده قابل رفع هستند. همچنین ترکهای سطحی و ساده را نیز میتوان با همین روش پوشاند. توجه داشته باشید که در صورت عمیق بودن ترک بهتر است با یک متخصص مشورت کنید چون ممکن است نشانه آسیب دیدن دیوارها و احتمال خطر باشد.
 • بتونه های آماده به نسبت پودر بتونه این مزیت را دارند که افراد کم تجربه تر نیز میتوانند بدون نگرانی از نسبت ترکیبات و روش مخلوط کردن حلال با پودر، از آن استفاده کنند.
 • با توجه به عمق سوراخ، مقداری خمیر بتونه را روی کاردک قرار دهید و روی سوراخ بکشید. به جای اینکه به یکباره حجم زیادی از بتونه را روی کاردک قرار دهید، این کار ر ا در چند مرحله و با مقادیر کمتری از بتونه انجام دهید.
 • هدف شما باید پوشاندن سوراخ با کمترین مقدار برآمدگی بتونه در اطراف آن و همچنین مسطح شدن تا حد امکان باشد. بعد از پوشاندن عارضه با خمیر بتونه، بتونه هایی که در اطراف و به صورت اضافه کشیده شد را با کمک پارچه تمیز کنید.
 • به بتونه اجازه دهید تا کاملا خشک شود. در آخرین مرحله لازم است با کمک سنباده نرم، پستی و لندی های احتمالی و جزییات کار را درست کنید.

پرکردن سوراخ دیوار

 

پوشاندن حفره روی دیوار

پوشاندن حفره روی دیوار

برخی حفره ها ممکن است برای عبور سیم یا لوله خاصی ایجاد شده باشد. این حفره ها را یا باید با گچ، سیمان و غیره پر کرد و سپس بتونه کاری کرد که این کار هم زمان بر تر است (تا خشک شدن اولیه سیمان و سپس بتونه کاری) و هم ممکن است این حفره در آینده مورد نیاز باشد و نخواهید آن را کاملا پر کنید.

در این حالت از چسب بچ یا نوار مش فایبرگلاس کمک بگیرید. به این ترتیب که چسب بچ را روی حفره بگذارید و با کمک چسب مخصوص یا با بتونه، آن را روی حفره ثابت کنید و اجازه دهید خشک شود. توجه کنید که ابتدا لبه های وصله را روی دیوار ثابت کنید و بر روی میانه آن فشاری وارد نکنید تا از فرم خارج نشود.

پس از خشک شدن و ثابت شدن وصله روی حفره، حال تمام سطح آن را بتونه کنید و اجازه دهید بتونه خشک شود. در پایان با سنباده نرم، سطح را یکنواخت کنید.

پوشاندن شکستگی یا سوراخ روی دیوار یا سقف کاذب

پوشاندن شکستگی یا سوراخ روی دیوار یا سقف کاذب

 • گاهی اوقات ممکن است شکستگی روی سقف یا دیوار کاذب رخ داده باشد و ابعاد آن آنقدر بزرگ باشد که چسب بچ یا وصله را نتوان به راحتی روی آن نصب کرد و یا مقاومت آن بسیار کم شده و با کوچکترین فشاری از حالت بیفتد. در این حالت ابتدا باید با کمک یک وصله، این فضای بزرگ را مهار کرد.
 • ابتدا اطراف حفره را باز کنید و لبه ها را تمیز کنید.
 • یک تخته چوب یا قطعه پلاستیکی ضخیم در ابعادی نزدیک به ابعاد حفره (با عرض یا ارتفاعی بیشتر) آماده کنید.
 • این قطعه را داخل حفره قرار داده و بادست نگاه دارید و به کمک دریل از دو طرف بالا و پایین (یا چپ و راست)،‌ آن را چند سانتیمتر بالاتر از جایی که حفره تمام میشود پیچ کنید.
 • حال قطعه ای چوبی یا پلاستیکی دقیقا به اندازه حفره ببرید و به راحتی روی وصله نصب شده، پیچ کنید.
 • حال برای اینکه بتونه به خوبی روی قطعه بنشیند، همانند روش پوشاندن حفره، یک مش یا چسب بچ را روی وصله بچسبانید و سپس بتونه و رنگ کنید.

پرکردن سوراخ دیوار

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در امور مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور هزینه سرگرمی هایم را کاهش دهم؟

پیشنهادهایی برای کم کردن هزینه سرگرمی ها کاهش هزینه های سرگرمی      امروزه روز برای مخارج …