خانه خودرو عیب یابی و نگهداری بگو چطور در زمستان یخ شیشه اتومبیل را پاک کنم؟

بگو چطور در زمستان یخ شیشه اتومبیل را پاک کنم؟

۰
12
پاک کردن یخ شیشه اتومبیل

روشهایی برای پاک کردن یخ از روی شیشه خودرو در صبح های سرد زمستانی

یخ شیشه اتومبیل

هزینه اندک + ۱۵ سال اندک از آب گرم استفاده نکنید
صبح خروسخوان و هوای سرد زمستانی و ابری که نباریده ولی آنقدر مه در آسمان بوده که روی شیشه های خودرو شما بنشیند و شیشه ها یخ بزنند. همه اینها وقتی با عجله برای رسیدن به محل کار همراه شوند میتوانند موضوع را به یک بحران سرد تبدیل کنند.

برای اینکه این موضوع برایتان رخ ندهد کافی است سری به مقاله بگو چطور از یخ زدن شیشه اتومبیل جلوگیری کنم؟ بزنید. ولی حالا که این کار را نکرده اید باید به دنبال راهی برای پاک کردن یخ شیشه اتومبیل بگردید. نکته اینجاست که نباید از اجسام تیز بر روی شیشه استفاده کنید چون باعث خط افتادن شیشه ها میشود. برخی نیز تلاش میکنند با آب گرم مشکل را حل کنند در حالی که سرد و گرم کردن شیشه ممکن است به ترک خودرن و شکستن آن منجر شود. از طرفی آبی که روی شیشه ریخته میشود در صورت سرد شدن میتواند قطر یخ را افزایش دهد.

مقاله مرتبط: بگو چطور قفل یخ زده ماشین را باز کنم؟

در ادامه چند روش برای پاک کردن یخ شیشه اتومبیل را بیاموزید:

باد بخاری خودرو را روی شیشه تنظیم کنید

باد بخاری خودرو را روی شیشه تنظیم کنید

خودرو را روشن کنید. در صورتی که ماشینتان سیستم یخ زدایی شیشه دارد آن را روشن کنید در غیر این صورت بخاری را روی بالاترین درجه قرار دهید و جهت دمیدن هوای بخاری را روی شیشه جلو تنظیم کنید. البته تا گرم شدن بخاری و شیشه ممکن است ده تا پانزده دقیقه وقت لازم باشد. میتوانید در این فاصله از محلول های یخ زدا که معرفی میشود برای افزایش سرعت آب شدن یخ ها استفاده کنید.

محلول آب و نمک

محلول آب و نمک

محلول آب و نمک درست کنید و آن را با کمک اسپری روی شیشه بپاشید. نمک دمای انجماد آب راپایین تر آورده و در نتیجه یخ سریعتر آب میشود. آب و نمک را حتما اسپری کنید، پاشیدن آب و نمک با حجم بالا ممکن است به شیشه آسیب بزند.

در صورتی که به نمک های مخصوص راهسازی دسترسی دارید از آن استفاده کنید چون ترکیبات آن به گونه ای تنظیم شده است که یخ سریعتر و بهتر آب شود.

محلول الکل و آب

محلول الکل و آب

الکل و آب را به نسبت دو به یک مخلوط کنید و در اسپری بریزید و روی شیشه بپاشید. افزودن چند قطره مایع ظرفشویی محلول شما را قوی تر خواهد کرد. مایع ظرفشویی شبیه نمک، دمای انجماد یخ را پایین می آورد.

در صورتی که اسپری در دسترس ندارید این محلول را بدون نگرانی روی شیشه بریزید چون آسیبی به آن وارد نخواهد کرد.

زدودن یخ پس از استفاده از محلول ها

زدودن یخ پس از استفاده از محلول ها

از آنجایی که شیشه حساس است و به راحتی خش می افتد، با هر وسیله ای سعی در زدودن یخ ها نکنید. پس از گرم شدن شیشه با بخاری خودرو یا نرم شدن یخ ها در اثر محلول ها، دم دستی ترین وسیله مناسب برای زدودن یخ ها، کارتهای اعتباری بانکی است که معمولا در جیب هر کس، تعداد زیاد و البته بلا استفاده از آن پیدا میشود. در غیر این صورت باید از یک قطعه پلاستیکی با لبه های نرم استفاده کنید.

استفاده از برنج گرم شده

استفاده از برنج گرم شده

مقداری برنج را در یک کیسه نایلونی زیپ دار بریزید و دقایقی در مایکرویو گرم کنید. سپس بسته را از داخل اتومبیل روی شیشه بکشید. برای جلوگیری از آسیب دیدن و ترک خودرن شیشه از گرما، باید برنج گرم شده را مدام روی شیشه حرکت دهید. البته ممکن است یک بسته برنج گرم نتواند یخ ها را آب کند و نیاز به تکرار این عمل باشید.

مزیت این روش این است که هنگام انجام این کار داخل اتومبیل هستید و یخ نمیزنید همچنین با گرم شدن شیشه در اثر این روش، شیشه ها دوباره یخ نخواهند زد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در عیب یابی و نگهداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور معاینه فنی خودرو بگیرم؟

مراحل و نکات دریافت معاینه فنی خودرو مراحل و نکات معاینه فنی خودرو     معاینه فنی ماشین یع…