خانه بگو چرا بگو چرا قند و شکر برای بدن مضر است؟

بگو چرا قند و شکر برای بدن مضر است؟

۰
17
مضر بودن قند و شکر

مهمترین دلایل برای بد و مضر بودن قند و شکر

مضر بودن قند و شکر

+ ۱۰سال اندک شکر یعنی هرگونه شکر افزوده به مواد غذایی است
هر جا درباره مواد غذایی مضر برای بدن ضحبتی مطرح شود، قند و شکر در ردیف های اول نشسته اند. همراه همیشگی چای وقهوه، شیرینی و بیسکوییت و تقریبا هر چیز شیرینی که میخوریم، متهمان ردیف اول انواع بیماری ها و مشکلات ناشی از آنها هستند.

قند و شکر رفقایی هستند که به خصوص در رژیم غذایی دوران مدرن چتر خود را روی زندگی ما گسترده کرده اند و میتوانند تاثیرات بدی روی متابولیسم ما گذاشته و پایه گذار بسیاری از بیماریها نظیر دیابت شوند.

در این مقاله مهمترین دلایل برای مضر بودن قند و شکر و خوراکی هایی که با این دو شیرین میشوند برای بدن را بخوانید:

دلیل اول: قند و شکر هیچ ماده مغذی ای ندارند

دلیل اول: قند و شکر هیچ ماده مغذی ای ندارند

قند وشکر جز کالری هیچ ماده مغذی ای ندارند. این طبل های توخالی مصداق هیاهوی بسایر برای هیچ هستند. شما با مصرف قند و شکر، هیچ کدام از مواد مورد نیاز بدن خود را دریافت نمیکنید. به همین دلیل به این مواد کالری “پوچ” گفته میشود.

در قند و شکر خبری از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی نیست. وقتی فرد ده تا بیست درصد انرژی (و یا بیشتر) خود را از قند و شکر دریافت کند ممکن است به مشکلات و بیماری های مرتبط با کمبود مواد مغذی دچار شود.

دلیل دوم: قند و شکر حاوی فروکتوز هستند که میتواند به آسیبهای کبدی منجر شود

دلیل دوم: قند و شکر حاوی فروکتوز هستند که میتواند به آسیبهای کبدی منجر شود

قند شکر هنگام ورود به بدن و در سیستم گوارش به دو عامل گلوکوز و فروکتوز تقسیم میشود. گلوکوز ماده ای است که در هر سلول موجود زنده وجود دارد و در صورت کمبود در رژیم غذایی، بدن حتی توانایی ساخت و مصرف آن را نیز دارد. فروکتوز اما متفاوت است. بدن ما نه فروکتوز را میسازد و نه به آن نیازی دارد. فروکتوز تنها در کبد مصرف و تبدیل میشود.

فروکتوز های تبدیل شده از قند و شکر در کبد به گلیکوژن تبدیل و برای روز مبادا و نیاز به انرژی ذخیره میشود. این موضوع تا زمانی که میزان مصرف قند و شکر کم باشد یا این فروکتوز از طریق میوه ها وارد بدن شود مشکلی ایجاد نمیکند. مشکل جایی است که مصرف قند و شکر بالا باشد و کبد بعد از پر شدن ظرفیتش مجبور به تبدیل کردن فروکتوز به چربی شود. این چربی باعث ایجاد کبد چرب و مشکلات ناشی از آن خواهد شد.

دو نکته در این میان وجود دارد. با خوردن هیچ میوه ای دچار افزایش بار فروکتوز نخواهدی شد پس میوه ها را قربانی این باور نکنید. همچنین داستان فروکتوز و چربی نسبت به تحرک و سبک زندگی افراد متفاوت است. طبیعی است افراد پر تحرک، میتوانند فروکتوز بیشتری مصرف و به انرزی تبدیل کنند.

مقاله مرتبط: بگو چطور برای سلامت بیشتر، شیرینی همراه چای را انتخاب کنم؟

دلیل سوم: شکر مقاومت در برابر انسولین را افزایش میدهد

دلیل سوم: شکر مقاومت در برابر انسولین را افزایش میدهد

انسولین هورمون بسیار مهمی در بدن است. این هورمون اجازه ورود گلوکز یا قند خون به سلول و مصرف آن را میدهد. قند خون بالا مشکلات زیادی برای بد ایجاد میکند و میتواند به دیابت و آسیب های جدی مانند کوری منجر شود.

یکی از مشکلاتی که به دلیل نوع تغذیه در دوران مدرن به وجود آمده است ناتوانی انسولین در انجام وظایف و اصطلاحا مقاومت سلولها در برابر آن است. این موضوع سرمنشا بسیاری از مشکلات و بیماری های داخلی همانند مشکلات قلبی عروقی و دیابت نوع دو است.

این مقاومت انسولینی از نتایج مصرف بیش از حد قند و شکر در رژیم غذایی افراد است. این موضوع زمانی شدیدتر میشود که لوزالمعده نتواند انسولین کافی برای پایین نگاه داشتن قند خون تولید کند. در نهایت این دیابت نوع دوم است که خود را نشان میدهد و فرد را درگیر میکند.

تعجبی ندارد که افرادی که از نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه ها استفاده میکنند ۸۳ درصد شانس بیشتر برای ابتلا به دیابت داشته باشند.

دلیل چهارم: قند و شکر میتواند به سرطان منجر شود

دلیل چهارم: قند و شکر میتواند به سرطان منجر شود

سرطان از دلایل شایع مرگ و میر در انسانهاست. اتفاقی که با رشد نا به جا و غیر قابل کنترل سلولها در قسمتی از بدن رخ میدهد. انسولین هورمونی است که میتواند این رشد و نمو ناخواسته را کنترل کند.

بالا بودن مقدار انسولین در خون که از نتایج بالا بودن قند خون ناشی از مصرف بی رویه قند و شکر است، یکی از عوامل ایجاد توده های سلولی ناخواسته و سرطانی است.

از طرف دیگر مشکلات متابولیک ناشی از مصرف قند و شکر، مولد التهاباتی هستند که پتانسیل تبدیل شده به انواع سرطان را دارند.

دلیل پنجم: قند و شکر حسگرهای اشتهای مغز را تحریک میکنند

دلیل پنجم: قند و شکر حسگرهای اشتهای مغز را تحریک میکنند

قند و شکری که به فروکتوز تدبیل میشود، بر حسگرهای سیری مغز را دیرتر تحریک میکنند. در نتیجه فرد احساس گرسنگی بیشتری میکند و برای دریافت کالری بیشتر تلاش میکند.

این موضوع با گذشت زمان شدیدتر شده و به مرور کالری ناشی از مصرف قند و شکر برای فرد کافی نیست و او به مصرف بیشتر روی می آورد. این موضوع ایجاد مشکلات را در فرد تشدید کرده و اتفاقات بد برای او سریعتر رخ خواهد داد.

 

دلیل ششم: قند و شکر برای فرد اعتیاد می آورد

دلیل ششم: قند و شکر برای فرد اعتیاد می آورد

شما ممکن است به مصرف شیرینی جات معتاد شوید. قند و شکر همانند مواد مخدر باعث ترشح دوپامین در مغز میشود. وقتی همراه با انواع و اقسام خوراکی های شیرین، مقدار زیادی شکر به دستگاه گوارش خود وارد میکنید، حجم زیادی دوپامین در مغز آزاد میشود و این موضوع کشش فرد به سوی خوراکی های شیرین را بیشتر میکند.

دلیل هفتم: قند و شکر باعث افزایش وزن و چاقی در افراد میشود

دلیل هفتم: قند و شکر باعث افزایش وزن و چاقی در افراد میشود

قند و شکر پیر و جوان و کودک و خردسال برایش مهم نیست و ریسک افزایش وزن و چاقی را در هر سنی افزایش میدهد. وقتی فرد ماده ای مصرف کند که حس سیری او را دچار مشکل کند و همیشه گرسنه باشد، از طرفی این ماده او را به خوردن خود معتاد کند، چه انتظاری دیگری جز چاق شدن و افزایش وزن خواهید داشت؟!

تصور میشود که کودکان به دلیل جنب و جوش بیشتر، میتوانند به خوبی از عهده مشکلات ناشی از مصرف شیرینی و شکر بر بیایند ولی تحقیقات نشان داده است کودکانی که نوشیدنی های شیرین شده مانند نوشابه یا آبمیوه های صنعتی مصرف میکنند، ۶۰ درصد احتمال بیشتری برای ابتلا به چاقی دارند.

دلیل هشتم: قند و شکر با افزایش کلسترول شما به بیماری های قلبی منجر میشود

دلیل هشتم: قند و شکر با افزایش کلسترول شما به بیماری های قلبی منجر میشود

سالها بود که چربی های اشباع شده متهم ردیف اول بیماری های قلبی بوده اند و همیشه به این جرم سرزنش شده اند. اما تحقیقات تازه نشان داده است که چربی ها حداقل به اندازه ای که شماتت شده اند تقصیر نداردند و قند و شکر و شیرینی میتوانند به وسیله همان فروکتوز معلوم الحال، عامل مهمی در ایجاد بیماری های قلبی هستند.

بر اساس این تحقیقات وقتی مقادیر زیاد فروکتوز وارد بدن شود، میتواند در کمتر از سه ماه، موجب افزایش تری گلیسیرید و کلسترول بد در خون، افزایش قند خون و انسولین و در نتیجه ایجاد چاقی شکمی شود. خب تمام این موارد چیزهایی هستند که به عنوان فاکتورهای عامل بیماریهای قلبی هستند.

بنابراین عجیب نیست که رابطه مستقیم و تنگاتنگی بین قند و شکر و بیماری های قلبی وجود داشته باشد.

دلیل نهم: قند و شکر دشمن دندان است

دلیل نهم: قند و شکر دشمن دندان است

شکر منبع انرژی دوست داشتنی باکتری های خورنده دندان است. با حضور شکر، سرعت رشد و نمو این باکتری ها چندین برابر میشود. برخی از این باکتری ها حتی پا را از این فراتر گذاشته و شکر را به چسبی تبدیل میکنند و از آن برای چسبیدن به دندان ها استفاده میکنند. در نتیجه شستن و حذف آنها از روی دندان سخت تر شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بگو چرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چرا روغن گیاهی ممکن است از روغن حیوانی مضر تر باشد؟

دلایلی برای اینکه روغن های گیاهی میتواند از چربی حیوانی مضر تر باشد روغن گیاهی    روغن گیا…