خانه خودرو عیب یابی و نگهداری بگو چطور از یخ زدن شیشه اتومبیل در زمستان جلوگیری کنم؟

بگو چطور از یخ زدن شیشه اتومبیل در زمستان جلوگیری کنم؟

۰
13
پیشگیری از یخ زدن شیشه ماشین

راهکارهایی برای پیشگیری از یخ زدن شیشه ماشین

یخ زدن شیشه ماشین

هزینه اندک + ۱۵ سال اندک از روزنامه و نایلون نازک روی شیشه استفاده نکنید
هیچ کس دوست ندارد در صبح سرد زمستانی که چشم ها هم به زور باز میشود، به جای نشستن جلوی بخاری خودرو، مشغول پاک کردن یخ شیشه ماشین و سابیدن آن باشد. این اتفاق برای کسانی که در مناطق سردسیر زندگی میکنند اتفاق عجیب و غیر منتظره ای نیست. البته پیشگیری از آن هم کار سختی نیست و میتوان از این اتفاق ناخوشایند با روشهایی ساده و سریع جلوگیری کرد.

در صورتی که اقدامات پیشگیرانه را فراموش کردید بد نیست سری به مقاله بگو چطور از یخ زدن شیشه اتومبیل در زمستان جلوگیری کنم؟ بزنید.

در ادامه مقاله راهکارهای جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین در شب های سرد زمستانی را بخوانید:

پوشانده شیشه های ماشین

پوشانده شیشه های ماشین

موثرترین روش برای جلوئگیری از یخ زدن شیشه اتومبیل، پوشاندن آن با استفاده از حوله، پارچه ضخیم و یا زیرپایی است. برای این منظور بهتر ایت برف پاک کن ها را بلند کرده و پارچه را روی شیشه پهن کنید. راه حل تکمیلی این کار استفاده از محلول آب و نمک است. به این ترتیب که حوله یا پارچه را با آب نمک نم دار کنید و روی شیشه قرار دهید.

نکته: این روش ممکن است در مناطق سردسیری که شاهد برف سنگین هستند روش مناسبی نباشد چون برداشتن و جابجاکردن این پارچه ها با حجم زیاد برف و یخ کار سختی است.

محلول ضد یخ سرکه و آب

محلول ضد یخ سرکه و آب

سه لیوان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و این محلول ضد یخ را شب هنگام روی شیشه های ماشین اسپری کنید. البته توجه داشته باشید که لایه ضخیمی از این محلول روی شیشه و بدنه قرار نگیرد چون احتمال ایجاد خوردگی و لکه روی شیشه وجود خواهد داشت.

جلوگیری از یخ زدن مایع در مجرای شیشه شوی

جلوگیری از یخ زدن مایع در مجرای شیشه شوی

آب منبع و مجاری شیشه شوی نیز ممکن است در اثر سرمای هوا منجمد شده و شما را دچار مشکل کند. برای پیشگیری از این مشکل مقداری الکل سفید را در مایع درون منبع حل کنید و چند بار شیشه شوی را فعال کنید تا این محلول در تمام مجاری مسیر قرار گیرد. نسبت یک سوم الکل به دو سوم آب برای این موضوع پیشنهاد شده است ولی بهتر است نسبت مورد نیاز را با توجه به حداقل دمای منطقه زندگی خود به صورت تجربی بدست آورید.

همچنین استفاده از چند قطره مایع ظرفشویی هم علاوه بر اینکه برای شستشوی شیشه کاربردی است، دمای انجماد محلول را کاهش داده و از یخ زدن آن جلوگیری میکند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در عیب یابی و نگهداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور معاینه فنی خودرو بگیرم؟

مراحل و نکات دریافت معاینه فنی خودرو مراحل و نکات معاینه فنی خودرو     معاینه فنی ماشین یع…