خانه تغذیه و خوراک آشپزی و غذا بگو چطور بادمجان بخرم؟

بگو چطور بادمجان بخرم؟

۱
29
راهنمای خرید بادمجان

روش هایی برای شناسایی بادمجان خوب

خرید بادمجان

هزینه بادنجان + ۱۵ سال اندک بادمجان های بهاری از بادمجان های دیگر فصول خوشمزه ترند
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که همسرتان امر به خرید بادمجان می کند و شما برای اطاعتش به بازار میوه و تره بار رفته بادمجان می خرید اما همسرتان از آنچه خریده اید راضی نیست و شما هیچ ایده ای ندارید که مشکل بادمجان ها در چه بوده است. خب بادمجان خوب خریدن آنقدرها هم راحت نیست چون ممکن است بر خلاف ظاهرش تلخ و تخم دار باشد یا اینکه برای کاربردی که خانم خانه مدنظر داشت مناسب نبوده است.

در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه بادمجان خوب بخرید.

از کجا بادمجان بخریم؟

از کجا بادمجان بخریم؟

جواب این سوال واضح است. بادمجان را باید از میوه فروشی ها یا از بازار میوه و تره بار تهیه کنید.

نه تنها در مورد بادمجان بلکه در مورد میوه جات و سبزیجات دیگر هم این امر صدق می کند که از جایی خرید کنید که فروش بیشتری داشته و هر بار بارهای مغازه را به روز می کند و بار مانده ندارد.

سعی کنید مغازه ای برگزینید که قبلا هم از آنجا خرید کرده و راضی بودید و از انتخاب اجناسش اطمینان دارید و امتحانش را پس داده است.

چه هنگامی بادمجان بخریم؟

چه هنگامی بادمجان بخریم؟

بادمجان در همه ی فصول سال کشت می شود و همیشه در بازار یافت می شود اما بهترین زمان کشت آن در بهار است. اگر بادمجان خور باشید میدانید که بادمجان های بهاری لذیذتر هستند پس در بهار سبد سبزیجات را از بادمجان پر کنید.

گونه های مختلف بادمجان و کاربرد آنها را بشناسید

گونه های مختلف بادمجان و کاربرد آنها را بشناسید

بادمجان گونه های مختلفی دارد. اگر بادمجان سفید هم در بازار دیده اید فکر نکنید ترسیده و رنگش پریده است بلکه بادمجان قلمی سفید و دلمه ای سفید دو گونه از بادمجان هستند.

بادمجان در رنگ های مختلف از سیاه گرفته تا بنفش و زرد و سبز و سفید یافت می شود. بادمجان های ترشی کوچک و گردند، بادمجان های دلمه چاق و کوتاه هستند، تخم فراوان و گوشت کم دارند و در آشپزی به درد دلمه و شکم پر می خورند.

بادمجان قلمی همان بادمجانی است که طعمی بسیار لذیذ و بافتی نرم دارد و مناسب سرخ کردن است. گونه بنفش تیره متمایل به سیاه آن، بیشترین مصرف را در ایران دارد. نوع سفید و سبز آن نیز وجود دارد که پوستشان از بادمجان سیاه نرم تر است و با پوست می توان آنها را مصرف کرد اما در ایران کمتر یافت می شود.

پس قبل از خرید بادمجان بدانید که آن را برای چه نوع غذایی می خواهید.

هنگام خرید بادمجان به قیافه آن دقت کنید

هنگام خرید بادمجان به قیافه آن دقت کنید

پوست بادمجان باید براق و یکدست باشد و اثری از پوسیدگی و سوراخ و حفره در آن دیده نشود. دم بادمجان نباید خشک شده باشد و آثار سبزی در آن مشاهده شود.

رنگ بادمجانی که معمولا ما برای سرخ کردن آن را انتخاب می کنیم و در بازار رایج تر است باید بنفش تیره متمایل به سیاه باشد و اثری از سبزی روی آن نباشد. بادمجان قلمی و بلند که ضخامتش از سر تا دم آن اختلاف چندانی نداشته باشد معمولا کم تخم تر و گوشتالو تر است و سرخ کردنی آن بسیار لذیذ است.

بادمجان را فشار دهید

بادمجان را فشار دهید

بادمجان نباید نرم باشد زیرا نرمی بادمجان حکایت از کهنه بودن آن دارد و به این معنی است که مدت زیادی از چیدن آن گذشته است که باعث می شود بافتی لاستیکی به خود بگیرد. هر چه بادمجان سفت تر باشد تازه تر است اما نه به سفتی سنگ! مقدار بسیار کمی با فشار انگشت فرو می رود و سریع به حالت اول برمی گیردد اما اگر کاملا سفت است و مانند سنگ هیچگونه انعطافی ندارد آن بادمجان زیادی رسیده است و تخم دار است و تخم های آن نیز زبر و تلخ شده اند.

اگر بادمجانی که خریده اید تلخ از آب در آمد برای تلخی زدایی مقاله بگو چطور تلخی بادمجان را بگیرم؟ را مطالعه کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آشپزی و غذا

یک دیدگاه

  1. خرید گل

    ۹۷/۰۶/۳۰ در ۷:۵۷ ق.ظ

    خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت زیبا

    دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از عسل نگهداری کنم؟

نکته های مهم در حفظ و نگهداری از عسل      عسل ماده غذایی اعجاب آوری است که علاوه بر داشتن …