خانه خودرو رانندگی بگو چطور آینه اتومبیل را تنظیم کنم که نقطه کور نداشته باشد؟

بگو چطور آینه اتومبیل را تنظیم کنم که نقطه کور نداشته باشد؟

۰
28
تنظیم آینه بغل ماشین

روش تنظیم آینه بغل ماشین برای حذف نقطه کور دید

آینه بغل ماشین

هزینه اندک + ۱۸ سال اندک هر بار تنظیم آینه ها به خصوص اینه های بغل را بررسی کنید
راهنمای راست را میزنید، نگاهی به آینه ها می اندازید و تصمیم به گردش میگیرید ولی صدای بوق ممتد خودرو همسایه خبر از حضور یک ماشین در کنار شما میدهد. مطمئن هستید که با دقت جوانب را بررسی کرده اید و در دنیای فیلم علمی تخیلی هم زندگی نمیکنید که ماشینی از آسمان پایین بیفتد.

پاسخ شما در وجود نقطه کور در دید شما از آینه هاست. در صورت تنظیم اشتباه آینه های بغل، بدون اینکه متوجه باشید قسمتی از کناره های خودرو در دید شما نیست و این همانجاست که ممکن است یک خودرو سواری با تمام هیکلش در آن پنهان شود و برایتان خطر ایجاد کند.

در این مقاله روش صحیح تنظیم آینه بغل ماشین بدون نقطه کور را بیاموزید:

تنظیم آینه های خودرو

تنظیم آینه های خودرو

  • آینه وسط: آینه وسط باید به گونه ای تنظیم شود که در حالی که کاملا راحت روی صندلی تنظیم شده راننده نشسته اید، نمای کاملی از پشت خودرو به شما بدهد. توجه داشته باشید که آینه وسط فقط برای دیدن فضای پشت خودرو است و نیازی نیست هنگام رانندگی و برای دیدن اطراف خودرو، آن را حرکت دهید. این کار را به آینه های کناری بسپارید.
  • آینه سمت راننده (چپ) : ابتدا راحت بنشینید. سپس آنقدر خود را به سمت چپ خم کنید تا اینکه سر شما پنجره را لمس کند. حال آینه را آنقدر تغییر دهید تا به زحمت قسمت انتهایی خودرو (دیواره صندوق عقب) را ببینید.
  • آینه سمت سرنشین (سمت راست): ابتدا راحت روی صندلی بنشینید. سپس آنقدر خود را به راست کج کنید تا سر شما تقریبا در وسط خودرو قرار بگیرد. این بار هم آینه را انقدر تغییر دهید تا به زحمت دیواره سمت راست صندوق عقب را ببینید.

    در صورتی که آینه خودرو شما به صورت دستی تنظیم میشود، بهتر است از سرنشین برای تنظیم آینه سمت خود کمک بگیرید.

بررسی وضعیت آینه ها

بررسی وضعیت آینه ها

برای اینکه وضعیت آینه ها را بررسی کنید و صحت تنظیم را دریابید باید این نکته کلی را در نظر داشته باشید که اتومبیل پشت سر شما وقتی از شما سبقت گرفته و عبور میکند، همیشه باید در دید شما باشد. یعنی ابتدا در آینه عقب دیده شود، هنگام اقدام برای سبقت (چه از چپ و چه از راست) قبل از خروج از آینه عقب، در آینه بغل دیده شود و قبل از خروج کامل از آینه عقب، از شیشه ها ی کنار خودرو مشاهده شود.

نکته مهم: با این روش نقطه کور برای اتومبیل های کناری از بین میرود ولی هنوز امکان دارد که موتورسیلکت، دوچرخه یا عابر پیاده در نقطه کور آینه های شما قرار بگیرند. بنابراین هنگام تعویض لاین یا پیچیدن زدن راهنما را فراموش نکنید و چند بار اطراف اتومبیل را از طریق آینه ها و شیشه های بغل بررسی کنید.

تنظیم آینه بغل ماشین

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در رانندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور مصرف بنزین ماشین را محاسبه کنم؟

دقیق ترین روش محاسبه متوسط مصرف بنزین خودرو مصرف بنزین ماشین     این که موتور خودرو چقدر م…