خانه سلامت خواب و رویا بگو چطور در کنار فردی که خر و پف میکند بخوابم؟

بگو چطور در کنار فردی که خر و پف میکند بخوابم؟

۰
23
راهکارهایی برای خوابیدن با حضور صدای خر و پف

راهکارهایی برای خوابیدن با حضور صدای خر و پف و خرناس

خر و پف

اندک + ۱۵ سال اندک از خر و پف برای خودتان هیولا نسازید
یا شما خودتان در خواب خرناس میکشید یا ۳۵ تا ۴۵ درصد احتمال دارد در کنار فردی که خرناس میکشد بخوابید. این عارضه جهانشمول تنفسی که در اثر لرزشهای بافتهای نرم مسیر تنفسی ایجاد میشود در برخی موارد باعث حرام شدن خواب اطرافیان شده و گاهی به مشکلاتی در روابط خانوادگی و زناشویی منجر میشود.

چگونه میتوان در کنار کسی که خر و پف میکند خوابید و چه راه حل هایی برای کاهش اثرات آن وجود دارد. در این مقاله راهکارهایی برای این هدف را بخوانید:

روش های خوابیدن در حضور سر و صدا را امتحان کنید

روش های خوابیدن در حضور سر و صدا را امتحان کنید

مقاله بگو چطور در سر و صدای زیاد بخوابم؟ راهکارهای متنوعی از جمله بلاک کردن و نشنیده گرفتن و فیلتر کردن صداهای اطراف، استفاده از عایق های صدا و در نهایت  جابجا کردن محل خواب را پیشنهاد داده است. سری به آن بزنید و با جزییات این راهکارها بیشتر آشنا شوید.

از فرد خر و پف کننده بخواهید از راهکارهای درمان خر و پف بهره بگیرد

از فرد خر و پف کننده بخواهید از راهکارهای درمان خر و پف بهره بگیرد

مقاله بگو چطور خر و پف را درمان کنم؟ را به فرد خر و پف کننده معرفی کنید و از او بخواهید که تمرین ها و راهنمایی های آن را به کار ببرد. تجربه نشان داده است که این راهکارها تاثیر به سزایی در کاهش اثرات این مشکل فیزیکی نشان داده اند.

زودتر از فرد خر و پف کننده بخوابید

زودتر از فرد خر و پف کننده بخوابید

بسیاری از ما برای شروع خواب به سر و صدا حساسیت وییه ای داریم و وقتی به خواب برویم بسیاری از صداها قادر به بیدار کردن ما نیستند. در این صورت زودتر خوابیدن از فرد خرناس کش میتواند راه حل خوبی برای فرار از صدای او باشد.

از خر و پف برای خود هیولا نسازید

از خر و پف برای خود هیولا نسازید

در صورتی که مجبور هستید سالها با این صدا سر کنید، بهتر است از آن برای خودتان یک هیولا نسازید و با هر بار بیدار شدن از خواب اعصاب خود را به هم نریزید. هر چه درباره این موضوع عصبی تر شوید، این مشکل برای شما پیچیده تر خواهد شد.

زمانی که با صدای خرناس از خواب بیدار شدید، به ساعت یا صفحه گوشی نگاه نکنید چون هم گذشت زمان برایتان سخت تر خواهد شد و هم نور صفحه نمایش باعث پریدن خواب شما خواهد شد. در این حالت بهترین تصمیم این است که چشم ها را ببندید، چند نفس عمیق و ارام بکشید.

طرز فکرتان درباره خر و پف را تغییر دهید

طرز فکرتان درباره خر و پف را تغییر دهید

هر چه به صدای خرناس به عنوان یک عامل مزاحم و اعصاب خورد کن بیندیشید، بیشتر از شنیدن آن احساس عذاب و ناراحتی میکنید. به خر و پف به عنوان صدایی آرامش بخش نگاه کنید که باعث به خواب رفتن شما میشود. وقتی در میانه های شب از صدا بیدار میشوید، به جای عصبی شدن و حرص خوردن، به صدا گوش دهید و برای خود ریتمی از آن بسازید. صدای خر و پف را به بازی بگیرید تا حس بد شما نسبت به آن کاهش یابد. البته شاید گفتن این جمله ساده لوحانه به نظر برسد ولی با تمرین و صبر میتوانید ذهنتان را نسبت به آن تغییر دهید.

حالت خواب فرد را تغییر دهید

حالت خواب فرد را تغییر دهید

در بسیاری از حالات، تغییر دادن زاویه خواب باعث قطع موقت یا دائم خرناسه میشود. این موضوع به خصوص در حالتی که فرد به صورت طاقباز یا به پشت خوابیده باشد شدت بیشتری دارد. وقتی با صدا بیدار شدید، به فرد کمک کنید تا به آرامی موقعیت خود را تغییر دهد.

ارتفاع زیر سر خر و پف کننده را افزایش دهید

ارتفاع زیر سر خر و پف کننده را افزایش دهید

در بسیاری از موارد، افزایش ارتفاع زیر سری یا بالش به اندازه ای حدود ده سانتیمتر، کمک زیادی در کاهش و قطع صدا میکند. در این حالت مجاری تنفسی بازتر شده و زبان و نرم کام مجاری را کمتر مسدود میکنند. توجه داشته باشید که اطراف سر او بالش های محافظی نیز بگذارید تا در صورت غلط زدن از بالش بلند آسیب نبیند.

تختخواب بزرگتری تهیه کنید

تختخواب بزرگتری تهیه کنید

خوابیدن روی تختخواب کوچک یعنی شنیدن آوای خرناس زیر گوشتان، داشتن تختخوابی دو نفره و بزرگ شاید فضای بیشتری برای فاصله گرفتن از منبع صدا و کمتر اذیت شدن به شما بدهد.

دیگر عوامل مزاحم را حذف کنید

دیگر عوامل مزاحم را حذف کنید

وقتی در کنار یک خرناس کشنده خوابیده اید، هیچ چیز بیشتر از یک عامل مزاحم دیگر، مشکل شما را دوچندان نمیکند. فکرش را بکنید وقتی بعد از تلاش زیاد برای کاهش خر و پف به خواب رفته اید، صدای یک همسایه شلوغ یا نور شدید از پنجره شما را بیدار کند. سعی کنید عوامل دیگری که ممکن است مخل خواب شما شود را حذف کنید.

از بالش ضد حساسیت استفاده کنید

از بالش ضد حساسیت استفاده کنید

برخی از افراد به دلیل حساسیت به مواد درون بالش خر و پف میکنند. از بالش های با کیفیت و روکش های تمیز استفاده کنید، آنها را در برنامه های مرتب بشویید و هر شش ماه تعویض کنید.

از بالش های ضد خر و پف استفاده کنید

از بالش های ضد خر و پف استفاده کنید

برخی بالش ها برای کاهش خرناس طراحی دشهاند. این بالش ها معمولا به گونه ای هستند که قسمت وسط از دو طرف پایین تر باشد و سر شما را همراستا با ستون فقرات کرده و به این ترتیب مجاری تنفسی در بهترین خالت ممکن قرار میگیرند و احتمال خر و پف کاهش می یابد.

رطوبت محیط را افزایش دهید

رطوبت محیط را افزایش دهید

گه گاه خرناس کشیدن در اثر خشک شدن گلو اتفاق می افتد، با استفاده از دستگاه بخور و عصاره گیاهانی مانند آویشن و اوکالیپتوس فضای اتاق را مرطوب تر کنید.

 • درمان خر و پف و کاهش آن

  بگو چطور خر و پف را درمان کنم؟

  راهکارهایی برای درمان، حذف یا کاهش خر و پف و خرناس درمان خر و پف     در میانه های رویای شی…
 • خوابیدن در شلوغی

  بگو چطور در سر و صدای زیاد بخوابم؟

  راهکارهایی برای خوابیدن در محیط های شلوغ و پر سر و صدا خوابیدن در شلوغی     اجداد ما هر وق…
 • زود خواب رفتن

  بگو چطور زود خوابم ببرد؟

  راهکارهایی برای زود خواب رفتن در رختخواب     اگر جزو آدم هایی هستید که سخت به خواب می روید…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در خواب و رویا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور احساس خستگی روزانه را برطرف کنم؟

راهکارهایی برای برطرف کردن احساس خستگی و بالا بردن سطح انرژی در طول روز خستگی       ص…