خانه تغذیه و خوراک آشپزی و غذا بگو چطور تلخی بامجان را بگیرم؟

بگو چطور تلخی بامجان را بگیرم؟

۱
37
برطرف کردن تلخی بادمجان

روش هایی برای برطرف کردن تلخی بادمجان

تلخی بادمجان

هزینه بادنجان + ۱۵ سال اندک 
ما ملت بادمجان خوری هستیم. در بازار میوه و تره بار در همه فصول سال بادمجان یافت می شود و در خیلی از غذاهای سنتی ما کاربرد دارد. کشک بادمجان، خورشت بادمجان، بادمجان شکم پر و دلمه بادمجان چند نمونه از ده ها مورد غذای محبوب ما ایرانی ها به شمار می رود که در آن بادمجان سروری می کند.

اما گاهی پیش می آید که به علت ماندگی و پوسیدگی، تخم دار بودن، نرسیده بودن یا دلایل دیگر بادمجان تلخ باشد و قابل خوردن نباشد. در این مقاله خواهیم دانست چگونه بادمجان را تلخی زدایی کنیم.

خرید بادمجان

خرید بادمجان

بادمجان باید تازه باشد، رنگ پوستش یکنواخت بوده و پوسیدگی یا حفره نداشته باشد، دم بادمجان باید سبز باشد و خیلی سفت یا خیلی نرم نباشد. وسط بادمجان را کمی فشار دهید نباید آنقدر سفت باشد که انگشتتان اصلا در آن فرو نرود زیرا نشانه آن است که بادمجان آن تخم زیاد داشته و زیادی رسیده است و احتمالا تلخ است. همچنین نباید خیلی نرم باشد زیرا نشانه آن است که از چیدن آن مدت زیادی گذشته و بافت درونش لاستیکی و تیره شده است. بادمجان های سرخ کردنی را دراز و قلمی و تیره تر انتخاب کنید تا گوشتی تر باشد و تخم کمتری داشته باشد.

اگر در این رابطه می خواهید بیشتر بدانید مقاله بگو چطور بادمجان بخرم؟ به کمک شما می آید

بادمجان را به نمک آغشته کنید

بادمجان را به نمک آغشته کنید

رایج ترین روش برای گرفتن تلخی بادمجان این است که پس از اینکه بادمجان را پوست کنده و برش زدید به آن نمک بزنید و نیم ساعت تا یک ساعت آن را به حال خود رها کنید. سپس بادمجان را آبکشی کنید تا نمک اضافه آن گرفته شود سپس آن را سرخ کنید. اگر به نور آفتاب دسترسی دارید بادمجان های نمکی را در سینی چیده زیر نور آفتاب بگذارید تا نتیجه بهتری بگیرید.

سعی کنید زمان بین پوست کندن و سرخ کردن بادمجان بیش از یک ساعت نشود چون رنگ بادمجان ها تیره می شود.

بادمجان را در آب نمک بجوشانید

بادمجان را در آب نمک بجوشانید

آب نمک را به نقطه جوش رسانده بادمجان های پوست کنده و برش خورده را در آن بریزید و برای سی ثانیه تا یک دقیقه اجازه دهید در آب در حال جوش بماند. سپس آن را آبکشی کنید و سرخ کنید. این روش تنها برای زمانی کاربرد دارد که خیلی عجله دارید و قیافه بادمجان پس از سرخ شدن برایتان مهم نیست.

تخم های بادمجان را خارج کنید

تخم های بادمجان را خارج کنید

بعضی از بادمجان هایی که زیادی رسیده اند تلخ هستند زیرا تخم های آن زبر و تلخ شده اند. برای قابل استفاده کردن آنها باید بادمجان ها را پوست کنده از وسط نصف کنید و تخم هایش را با قاشق یا چاقو از وسطش خارج کنید سپس آن را نمک زده سرخ کنید.

بادمجان ها را در فریزر بگذارید

بادمجان ها را در فریزر بگذارید

آنها را پوست کنده برش بزنید و به مدت چهار ساعت در فریزر قرار دهید. سپس از فریزر خارج کرده قطعات بادمجان را با دست فشار دهید تا آب آن گرفته شود. در این حالت بیشتر تلخی آن خارج خواهد شد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آشپزی و غذا

یک دیدگاه

  1. ارتودنسی

    ۹۷/۰۵/۰۶ در ۹:۳۵ ق.ظ

    سلام بادمجونو که بخای سرخ کنی قبلش که نمیشه تو آب جوشوند

    دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از عسل نگهداری کنم؟

نکته های مهم در حفظ و نگهداری از عسل      عسل ماده غذایی اعجاب آوری است که علاوه بر داشتن …