خانه فرهنگ و هنر سینما و تئاتر بگو چطور هنگام فیلم دیدن خوابم نبرد؟

بگو چطور هنگام فیلم دیدن خوابم نبرد؟

۱۰
5
جلوگیری از خوابیدن هنگام فیلم دیدن

نکته هایی برای جلوگیری از خوابیدن هنگام فیلم دیدن

خوابیدن هنگام فیلم دیدن

اندک + ۱۵ سال اندک فیلم مناسب انتخاب کنید
با اشتیاق فیلم مورد علاقه و جدیدی را دانلود کرده اید و میخواهید هر چه زودتر آن را ببینیند. هنوز دقایقی از شروع فیلم نگذشته که همه چیز با خمیازه های متوالی شروع شده و با سنگین شدن پلکها ادامه می یابد. زمانی به خودتان می آیید که فیلم به پایان رسیده است و شما بخش زیادی از آن را از دست داده اید.

این اتفاقی است که معمولا هنگام فیلم دیدن در نیم روز و ساعات پایانی شب برای خیلی ها رخ میدهد. البته برخی هم هستند که فیلم حکم لالایی برایشان را دارد و بیشتر به جای فیلم دیدن، فیلم میخوابند. این دسته شاید مخاطب این مقاله نباشند!!

برای اینکه بتوان با خوابیدن هنگام فیلم دیدن مبارزه کرد و آن را از دست نداد چند راهکار وجود دارد که در ادامه با هم مرور میکنیم:

فیلمی مناسب انتخاب کنید

فیلمی مناسب انتخاب کنید

با توجه به ساعت پخش فیلم، فاصله آن تا زمان خوابیدن همیشگی، مقدار کار روزانه و خستگی ناشی از آن و زمان فیلم، دست به انتخاب بزنید. هنگام انتخاب فیلم از خودتان بپرسید، آیا آنقدر انرژی دارم که این فیلم را تا پایان دنبال کنم؟ معمولا شروع شدن فیلمی با زمان دو ساعت از ساعت یازده شب، وقتی روز خسته کننده ای را پشت سر گذاشته اید خیلی انتخاب جالبی نیست.

داستان و ژانر فیلم را هم مد نظر قرار دهید. فیلم هایی که تحرک بیشتری دارند معمولا برای ساعات خستگی انتخاب بهتری هستند و بهتر شما را بیدار نگاه میدارند.

در مقابل این، فیلم هایی  که دیالوگ زیادی دارند و نیاز به دقت بالایی برای درک اتفاقات و روابط شخصیت هاست، فیلم های با زمان طولانی، فیلم هایی که به زبان کشوری ساخته شده اند که به گوش شما نا آشنا است نیاز به تمرکز بیشتری داشته و بهتر است زمانی دیده شوند که کاملا آماده هستید.

برای انتخاب فیلم سری به مقاله بگو چطور فیلم خوب برای تماشا انتخاب کنم؟ بزنید.

نکته پایانی: لذت دیدن یک فیلم خوب را با عجله برای دیدن در زمان خستگی و خواب آلودگی خراب نکنید.

قبل از آغاز فیلم استراحت کنید

قبل از آغاز فیلم استراحت کنید

در صورتی که امکانش هست، پیش از آغاز فیلم کمی استراحت کنید یا حداقل از ساعاتی قبل، از انجام کاری که چشم ها را خسته میکند، مانند کار با رایانه و دیدن تلویزیون خودداری کنید.

در صورتی که از قبل برای دیدن این فیلم برنامه داشته اید که میتوانید با خوابیدن به موقع و کافی شب قبل یا نیمروز، انرژی و توان کافی برای دیدن فیلم ذخیره کنید تا با خوابیدن هنگام فیلم دیدن مبارزه کرده باشید.

هوای اتاق را تازه و خنک کنید

هوای اتاق را تازه و خنک کنید

مهم نیست در چه فصلی از سال هستید، گرم بودن خانه بدن شما را کم کم به حالت خواب نزدیک میکند، سعی کنید هوای خانه در دمایی مطبوع( حدود ۲۰) درجه سانتیگراد نگاه دارید. در زمستان کافی است کمی شعله بخاری یا دمای پکیج را کم کنید. در تابستان هم ممکن است مجبور شوید کمی به کولر فشار بیشتری بیاورید.  بهتر است جوراب به پا نداشته باشید و لباس خیلی راحت و گرم هم نپوشید.

اجازه بدهید تا هوای آزاد، تازه و سرشار از اکسیژن به داخل اتاق تزریق شود. این کار به خصوص وقتی در محیط بسته و گرفته یک اتاق کوچک حضور داشته باشید از اهمیت بیشتری برخوردار است.

لم ندهید

لم ندهید

احتمالا محبوب ترین حالت فیلم دیدن در خانه، لم دادن روی زمین یا مبل است. ولی این حالت قرار گرفتن، سیستم بدن شما را برای خواب محیا خواهد کرد و زودتر خواب آلوده خواهید شد.

سعی کنید به جای این حالت منفعل، حالت فعال تری برای نشستن انتخاب کنید ، درست و مرتب روی مبل بنشینید یا به پشتی تکیه بزنید. روی خودتان پتو نیندازید و به ناخودآگاهتان بفهمانید که در حال انجام کار مهمی هستید که نیاز به هوشیاری دارد.

همراه پایه داشته باشید

همراه پایه داشته باشید

فیلم دیدن با کسی که کل فیلم در حال خمیازه کشیدن و غر غر کردن است، نه تنها حس و حال فیلم را زایل میکند بلکه موجب خستگی و بی حوصلگی شما میشود. بر عکسش هم صادق است، همراهی که با فیلم ارتباط برقرار کرده باشد و با اشتیاق آن را دنبال کند میتواند شما را نیز سر ذوق بیاورد.

پس اگر همراهتان با فیلم همراهی نکرد!، در این صورت بهتر است یا همراهتان را عوض کنید یا فیلمی انتخاب کنید که مورد علاقه هر دو نفر باشد.

آب بنوشید

آب بنوشید

هر وقت احساس خماری و خواب آلودیگی کردید، آب خنک بنوشید. آب خنک به بدن شما شوک مثبت وارد میکند. خوردن نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه ممکن است در ابتدا شما را کمی سر حال کند ولی در ادامه انرژی شما را تخلیه کرده و کاهش خواهد داد.

بنابراین آب گزینه سالم تر و منساب تری برای این حالت است و البته چون شما را مجبور به رفتن به توالت هم میکند باعث میشود کمی خوابتان بپرد.

خوراکی های سرشار از ویتامین بخورید

خوراکی های سرشار از ویتامین بخورید

خوراکی های دارای ویتامین B12 گزینه های مناسبی برای حفظ هوشیاری و دقت شما هستند. پنیر، شیر و دیگر لبنیات و همچنین ماهی سرشار از این ویتامین هستند.

میوه هایی مانند مرکبات و سیب هم به خاطر ویتامین C و پروتئین به شما کمک زیادی خواهند کرد. در صورتی که خیلی میوه باز نیستید یا از خوردن پرتقال یا سیب خسته شده اید میتوانید سالاد میوه جات درست کنید. این کار به خصوص در فصل های پر میوه مانند تابستان یا پاییز، کار ساده ایست.

میوه ها و ویتامین های موجود در آن ها به شما انرژی میدهند. اگر قبل از خوردن این سالاد، کمی آب لیمو هم روی آن بریزید که دیگر نور علی نور خواهد شد و ترشی لیمو، شوک مثبتی به ذائقه شما وارد خواهد کرد.

با هدست صدای فیلم را گوش دهید

با هدست صدای فیلم را گوش دهید

وقتی صدای فیلم به کمک هدست به گوش شما برسد، مغز شما بدون مزاحمت محیط، آن را دریافت خواهد کرد و تمام حواسش به آن معطوف خواهد شد. این موضوع به شما کمک میکند که فعال و هوشیار باقی بمانید. به خصوص که صداهای فیلم مانند حرکت اتومبیل، تصاوف و انفجار یا موسیقی های فیلم تلنگری به شما خواهد زد که به خواب نروید.

به خودتان استراحت بدهید

به خودتان استراحت بدهید

نشستن دو ساعت یک جا و نوشیدن آب خنک ممکن است به تنهایی کفاف هوشیار ماندن شما را ندهد. بنابر این بد نیست که میانه های فیلم استراحتی در نظر بگیرید. سری به سرویس بهداشتی بزنید. دست و صورتی بشویید و به عضلاتتان حرکتی بدهید.

توجه داشته باشید که این زمان استراحت آنقدر طولانی نشود که حس و حال و رشته فیلم از دستتان خارج شود و شما را خسته تر کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در سینما و تئاتر

۱۰ دیدگاه ها

 1. لوازم بیل کوماتسو

  ۹۶/۱۰/۲۷ در ۶:۲۰ ق.ظ

  ممنون از اطلاعات خوبتون

  دیدگاه

 2. خرید بک لینک

  ۹۶/۱۰/۲۳ در ۵:۱۹ ق.ظ

  سلام و تشکر فراوان
  در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایتا هستید
  خسته نباشید.

  دیدگاه

 3. کفسابی

  ۹۶/۱۰/۲۰ در ۴:۰۰ ق.ظ

  سلام و سپاااااس فراوان از اشتراک گذاریتون
  عااااااااالییی بود
  به امید موفقیتهای روز افزون
  خسته نباشید.

  دیدگاه

 4. تشریفات عروسی

  ۹۶/۱۰/۱۹ در ۱۰:۲۶ ق.ظ

  سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

  دیدگاه

 5. لباس عقد محضری

  ۹۶/۰۹/۲۵ در ۹:۴۱ ق.ظ

  خوابت بیاد رو سنگم میخوابی چه برسه وسط فیلم 🙂

  دیدگاه

 6. بالابر(برج بالابر)

  ۹۶/۰۹/۱۱ در ۷:۵۸ ق.ظ

  سلام و تشکر از اشتراک گذاری خوبتون..

  دیدگاه

 7. پوکه معدنی

  ۹۶/۰۹/۰۷ در ۸:۰۳ ق.ظ

  بسیاااار عااااالی بود
  موفق و پیروز باشید…

  دیدگاه

 8. ساخت مهر

  ۹۶/۰۹/۰۱ در ۵:۰۰ ق.ظ

  سلام و تشکر
  فوق العاده بووود
  به امید موفقیت های روز افزون براتون
  خسته نباشید..

  دیدگاه

 9. رژلب مک

  ۹۶/۰۹/۰۱ در ۴:۰۶ ق.ظ

  جالب بود
  موفق باشید

  دیدگاه

 10. سالن آرایش عروس شمال تهران

  ۹۶/۰۸/۳۰ در ۱۲:۰۵ ب.ظ

  خیلی خوب بود
  مرسی

  دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور با ترس بعد از دیدن فیلم ترسناک کنار بیایم؟

راهکارهایی برای کنترل ترس بعد از دیدن فیلم ترسناک کنترل ترس بعد از دیدن فیلم ترسناک     وس…