خانه رایانه و الکترونیک اینترنت بگو چطور مصرف حجم اینترنت در کامپیوتر را مدیریت کنم؟

بگو چطور مصرف حجم اینترنت در کامپیوتر را مدیریت کنم؟

۱
29
مدیریت مصرف اینترنت در کامپیوتر

نرم افزاری برای کنترل دسترسی و مدیریت مصرف اینترنت در رایانه

مدیریت مصرف اینترنت

اندک + ۱۵ سال آشنایی با ویندوز قبل از قطع دسترسی، فرآیند را بشناسید

تقریبا کسی را نمیبینید که از مصرف حجم اینترنت خود راضی باشد. بیشتر افراد گمان میکنند که حجم ترافیک آنها بیش از مصرفشان کاهش می یابد و این کاهش یا به دلیل هک شدن مودم اتفاق می افتد و یا خطا و دزدی شرکتهای خدمات اینترنت. با اینکه دو عامل بالا در مصرف شدن ترافیک نقش دارند اما در بیشتر موارد، این خود کاربر است که خواسته و ناخواسته در حال مصرف ترافیک اینترنت است. بسیاری از کاربرای در حالی به راحتی دست به دانلود و مشاهده فیلم ها و کلیپ ها میکنند که نمیدانند قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

جدای از این موضوع دستگاههای متصل به اینترنت نظیر تلفن همراه، کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت نیز بدون اطلاع کاربر به ترافیک اینترنت دست درازی میکنند. این دست درازی میتواند برای دریافت به روز رسانی های سیستم عامل و اپلیکیشن ها و نرم افزارهای نصب شده باشد و یا حتی ویروس و نرم افزارهای مخرب.

در بخش تنظیمات تلفن های همراه اندرویدی بخشی برای مدیریت مصرف اینترنت در نظر گرفته شده است که میتوان به کمک آن اپلیکیشن های پرمصرف را شناسایی کرد. به دلیل تنوع بیشتر نرم افزارها و گستردگی و پیچیدگی بیشتر سیستم عامل کامپیوتر ها، مدیریت مصرف اینترنت در کامپیوتر و لپ تاپ کار سخت تری است.

در این مقاله نرم افزاری سبک و کاربردی را معرفی میکنیم که میتوانید به کمک آن، مصرف کننده های پرمصرف!! اینترنت را بیابید و با توجه به نیاز، دسترسی آنها را قطع یا مدیریت مصرف اینترنت انجام دهید:

معرفی نرم افزار NetBalancer

معرفی نرم افزار NetBalancer

 • نرم افزار NetBalancer را از اینجا دانلود و نصب کنید. (حجم این نرم افزار فقط حدود ۷ مگابایت است)
 • برای کرک آن نیز طبق فایل متنی راهنما که در بسته نرم افزار قرار دارد عمل کنید.
 • در محیط نرم افزار NetBalancer فهرست کلیه سرویس ها و نرم افزارهای شما وجود دارد و شما میتوانید آنها را بر اساس مصرف اینترنت مرتب کنید.
 • لبه های Down Rate و Up Rate سرعت مصرف لحظه ای اینترنت (دریافت و ارسال) نرم افزار را نشان میدهد و لبه های Downloade و Uploaded هم میزان کل دریافت و ارسال نرم افزار از زمان روشن شدن رایانه و فعال شدن نرم افزار را نشان میدهد.
 • لبه User نشاندهنده این است که مسئول نرم افزار یا سرویس مورد نظر کیست. در صورتی که روبروی نام نرم افزاری، نام کاربری شما نوشته شده باشد، یعنی این نرم افزار توسط شما ایجاد و اجازه دسترسی دارد و در نتیجه شما به طور کامل میتوانید دسترسی های آن را محدود کنید. ولی اگر عبارت System یا Network دیده شد، یعنی پروسه مورد نظر توسط ویندوز اجرا شده است و محدود یا قطع کردن دسترسی آنها ممکن است به مختل شدن کار آن منجر شود. البته توجه داسته باشید که در صورت ویروسی شدن یا آلوده شدن ویندوز به بد افزار، این مهمانان ناخوانده معمولا در لباس مبدل سرویس های سیستمی خود را مخفی میکنند.
 • لبه Priority اولویت اتصال به اینترنت و دریافت و ارسال داده را مشخص میکند. هر نرم افزاری که اولویت بالاتری داشته باشد، پهنای باند بیشتری به آن اختصاص داده میشود.

برای ایجاد محدودیت در دریافت و ارسال برای یک نرم افزار یا سرویس

برای ایجاد محدودیت در دریافت و ارسال برای یک نرم افزار یا سرویس

 • روی نرم افزار مورد نظر کلیک راست کنید.
 • گزینه های Download Priority و Upload Proiority به ترتیب محدودیت دریافت داده و محدودیت ارسال داده را مدیریت میکنند.
 • هر کدام از این گزینه ها ۶ حالت مدیریتی دارند: Low یا کمترین اولویت، Normal یا اولویت معمولی و High‌ یا اولویت بالا، Limit یعنی ایجاد محدودیت به مقدار دلخواه، Block‌ یعنی قطع کل دسترسی نرم افزار به اینترنت و نهایتا Ignore که به این معناست که نرم افزار NetBalancer هیچ مدیریتی بر نحوه عملکرد نرم افزار یا سرویس مورد نظر نخواهد داشت.
 • با انتخاب گزینه Limit پنجره ای باز میشود که به شما اجازه میدهد حداکثر سرعت دستیابی نرم افزار موردنظرتان به اینترنت را معین کنید.

نکته: از آنجا که در حال حاضر برای ارسال داده هم از شما هزینه کسر میشود بهتر است روی هر دو این گزینه ها محدودیت اعمال کنید.

نکته: این نرم افزار قابلیت های متنوع دیگری نیز دارد که میتوانید در صفحه رسمی آن، با آنها آشنا شوید.

مدیریت مصرف اینترنت در کامپیوتر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در اینترنت

یک دیدگاه

 1. علیرضا احمدی

  ۹۶/۰۹/۰۵ در ۱۰:۰۴ ق.ظ

  بسیار عالی و کاربردی بود
  تشکر از سایت خوب و آموزنده شما

  دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور ویدیوهای توئیتر را دانلود کنم؟

راهکارهایی برای دانلود ویدیوهای توئیتر در اندروید و ویندوز ویدیوهای توئیتر     توئیتر مانن…