خانه سبک زندگی دکوراسیون بگو چطور لوستر بخرم؟

بگو چطور لوستر بخرم؟

۰
20
راهنمای خرید لوستر

راهنمای خرید لوستر و چلچراغ

خرید لوستر

هزینه لوستر + ۱۵ سال اندک به کیفیت آن توجه کنید
برای خرید لوستر به فروشگاه رفته و از تنوع مدل ها و ابعاد و جنس ها کمی سردرگم می شوید. در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد ذهنتان را متمرکز کرده و بهترین انتخاب را برای فضایی که قرار است لوستر در آن نصب شود را داشته باشید.

لوسترها و چلچراغ ها، یکی از زیباترین ابزارهای نورپردازی هستند و به فضای داخلی خانه جلوه می دهد. لوستر روح خانه را گرما میبخشد و اتاق ها را صمیمانه تر نشان می دهد.

نکات زیر را مطالعه کرده تا لوستر مناسب را انتخاب کنید. برای نورپردازی مقاله بگو چطور اتاق نشیمن را نور پردازی کنم؟ بدردتان خواهد خورد.

اندازه جیب خود خرج کنید

اندازه جیب خود خرج کنید

مادامی که ما از خرید صحبت می کنیم باید بودجه ای که قرار است به خرید اختصاص دهیم را مدنظر قرار دهیم. قیمت لوستر از صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. پس بازه ای از مبلغی که می خواهید حدود قیمت لوستر در آن قرار گیرد را در نظر بگیرید تا روی گزینه های انتخابی فیلتر قیمت بگذارید و انتخاب راحت تری داشته باشید.

مدل انتخابی باید مطابق با نوع طراحی داخلی باشد

مدل انتخابی باید مطابق با نوع طراحی داخلی باشد

قبل از اینکه لوستر بخرید باید به فضای داخلی خانه تان دقت کنید. طراحی داخلی سنتی، مدرن، الکترونیک، تلفیقی و … هرکدام لوستر خاص خود را می طلبد. لوسترها نیز بر همین اساس طراحی می شوند پس هنگام انتخاب مدل دقت کنید.

هنگام خرید لوستر جنس آن را بسنجید

هنگام خرید لوستر جنس آن را بسنجید

لوسترها در طرح ها و جنس های مختلف در بازار موجودند. چوبی، فلزی، کریستال یا جنس های دیگر را بر اساس دکوراسیون خانه انتخاب کنید. اگر المان های چوبی خانه تان زیاد است لوستری که در آن چوب به کار رفته مناسب است و اگر خانه ای با طراحی مدرن و سرد دارید لوسترهای فلزی و کریستالی گزینه های خوبی هستند.

البته گاهی هم تضاد به جلوه بیشتر لوستر کمک خواهد کرد. اگر فضای خانه با چوب و فرش گرم است می توانید ریسک کنید و یک لوستر فلزی یا کریستالی برای بهبود فضا انتخاب کنید.

لوسترها حسابی گرد و خاک جمع میکنند

لوسترها حسابی گرد و خاک جمع میکنند

گرد و خاک به راحتی روی لوستر مینشیند مخصوصا اینکه طرح و نقش پیچیده داشته باشد. هرچه طراحی لوستر ساده تر باشد تمیز کردن آن آسانتر است.

اگر به حضور گرد و غبار حساسید طرح های ساده تر انتخاب کنید. اگر هم حساس نیستید و طرح شلوغ دوست دارید به هر حال باید هر از چندگاهی غبار روبی کنید تا جلا و درخشش لوستر کم نشود.

اندازه لوستر چطور باید باشد

اندازه لوستر چطور باید باشد

هر چه اتاق بزرگترباشد بهتر است لوستر بزرگتریانتخاب شود و برعکس. اما به هر حال برای هال و پذیرایی لوستر کمی بزرگتر بهتر است زیرا حالت زینتی آن بیشتر بوده و بهتر به چشم می آید ولی نه خیلی بزرگ که فضای زیادی را پر کند و زننده باشد.

اگرهال و پذیرایی شما خیلی بزرگ است از چند لوستر با فاصله های متقارن از هم استفاده کنید تا اینکه یک لوستر خیلی بزرگ بگیرید. زیرا هم جلوه بهتری خواهد داشت هم کاربردی تر است و میتوانید با آن تقسیم فضا انجام دهید. مثلا لوستری برای ناهارخوری، لوستری برای نشیمن و یکی هم برای پذیرایی.

ارتفاع سقف را مدنظر قرار دهید

ارتفاع سقف را مدنظر قرار دهید

برای سقف های بلند چلچراغ هایی با ارتفاع زیاد مناسب است مانند سالن هایی که سقف های گنبدی شکل دارند. اما اکنون که اکثرا آپارتمان نشین هستند و سقف ها به نسبت کوتاه است باید ارتفاع لوستر کمترباشد. لوسترهای سقفی بهترین انتخاب برای سقف هایی کوتاه هستند.

به لامپ های به کار رفته در لوستر توجه کنید

به لامپ های به کار رفته در لوستر توجه کنید

نوع لامپ ها باید به گونه ای باشند که اگر مشکلی برایشان به وجود آمد قابل تعویض باشند. همینطور تعداد لامپ ها نیزمهم است. هر چه تعداد بیشتر باشد نور بیشتری خواهد داشت. اگر صرفا به دنیال لوستری هستید که حالت تزیینی داشته باشد بهتر است تعداد لامپ های آن کمتر باشد.

به کیفیت لوستر توجه کنید

به کیفیت لوستر توجه کنید

از فروشگاه های معتبر لوستر را تهیه کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید. بعضی از سایت های معتبر اینترنتی نیز فروش آنلاین دارند. اینکه به مرور زمان ظاهرش کهنه و درخشش و جلایش کم نشود، فلزات به کار رفته در آن زنگ نزنند و یا قطعاتش رنگ پریده نشوند.

کاتالوگ ها و تصاویر اینترنتی به انتخاب شما کمک خواهد کرد

کاتالوگ ها و تصاویر اینترنتی به انتخاب شما کمک خواهد کرد

اگر باز هم ایده ای ندارید که لوستر مناسب خانه شما چطور باید باشد قبل از خرید لوستر در اینترنت چرخی بزنید و مدل ها و طرح های مختلف را بررسی کنید و نمای لوسترها را در تصاویر طراحی های داخلی به دقت بررسی کنید. هر چه بیشتر کاتالوگ و تصویر ببینید خطای کمتری در انتخاب طرح خواهید داشت.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از یخ زدگی لوله های آب در زمستان جلوگیری کنم؟

نکته هایی برای پیش گیری از ترکیدن و یخ زدگی لوله های آب در زمستان یخ زدگی لوله های آب     …