خانه سلامت بیماری ها بگو چطور میزان سرب در لوازم آرایشی را تشخیص دهم؟

بگو چطور میزان سرب در لوازم آرایشی را تشخیص دهم؟

۰
21
میزان سرب در لوازم آرایشی

بررسی میزان سرب در محصولات آرایشی و راهکارهایی برای ورود کمتر سرب از طریق لوازم آرایش به بدن

سرب در لوازم آرایشی

 هزینه لوازم آرایش + ۱۰ سال آشنایی با مارک های معتبر لوازم آرایشی از دستفروش لوازم آرایش نخرید
 

 

هر از چند گاهی این موضوع داغ می شود که در لوازم آرایش سرب وجود دارد و سرب عامل سرطان است و حال با گسترش شبکه های اجتماعی در ایران این مسائل بیشتر از قبل مطرح می شود. سرب یک ماده سمی است که ورود بیش از اندازه آن به بدن موجب آسیب به مغز، سرطان و نارسایی های جنینی می شود.

در این مطلب خواهید خواند که چقدر وجود سرب در لوازم آرایش جدی است و چگونه باید سرب را در این محصولات تشخیص داد.

حساسیت زیاد به خرج ندهید

حساسیت زیاد به خرج ندهید

سازمان غذا و دارو در امریکا در سال ۲۰۱۰ چهارصد نوع از مارک های لوازم آرایش را آزمایش کردند و هر چهارصد مورد سرب داشت!

بله سرب یک ماده سمی است اما به نسبت حجم مواد سمی که در طبیعت با آن سر و کار دارید مقدار میکروسکوپی سرب در لوازم آرایش طبیعی است و نمی تواند خیلی چالش برانگیز باشد.

در آب آشامیدنی که از لوله های قدیمی جریان پیدا می کند شما سرب می خورید، در خانه هایی که با رنگ روغن رنگ آمیزی شده با سرب در تماسید، در هوای مناطق شهری و یا کنار کارخانجات صنعتی ذرات حاوی سرب تنفس می کنید و در خاکی که محصولات کشاورزی می روید نیز گاها سرب وجود دارد پس در مقایسه با میزان سربی که با آن در تماسید می توانید تا حدی از سرب لوازم آرایش چشم پوشی کنید.

انتظار نداشته باشید که در قسمت مواد سازنده روی برچسب لوازم آرایش سرب پیدا کنید

انتظار نداشته باشید که در قسمت مواد سازنده روی برچسب لوازم آرایش سرب پیدا کنید

کارخانه ها به صورت عمدی در لوازم آرایش سرب نمی ریزند. بلکه ممکن است در رنگی که استفاده می کنند و در دیگر مواد اولیه آن سرب وجود داشته باشد.

سازمان غذا و دارو در یک پروژه با بررسی مواد اولیه محصولات آرایشی به این موضوع پی برد که میزان سرب موجود در این مواد از لحاظ ایمنی سلامت، قابل چشم پوشی است.

مارک محصول آرایشی خود را در اینترنت جستجو کنید

مارک محصول آرایشی خود را در اینترنت جستجو کنید

البته جستجو در اینترنت نیز آدابی دارد. برخی از سایت ها مخصوصا سایت های فارسی زبان بخاطر بالا بردن آمار بینندگان معمولا به شایعات دامن می زنند و شما را بیشتر می ترسانند. اگر زبان انگلیسی بلدید سایت FDA اطلاعات مفیدی در رابطه با برندهای معتبر آرایشی و میزان سرب آنها در اختیارتان خواهد گذاشت.

درصد سرب در لوازم آرایشی خود را با آزمایش مشخص کنید

درصد سرب در لوازم آرایشی خود را با آزمایش مشخص کنید

این ادعا که با کشیدن فلزات مانند طلا به لوازم آرایش می توان سرب را تشخیص داد یک ادعای کاملا غلط است! درصد سرب را می توان تنها در آزمایشگاه مشخص کرد و یا کیت های خانگی آزمایش تهیه کرد که البته این کیت ها نیز دقیق نیستند.

از محصولات آرایشی معتبر استفاده کنید

از محصولات آرایشی معتبر استفاده کنید

محصولات آرایشی با مارک های معتبر را استفاده کنید. به لوازم آرایشی ارزان شک کنید. محصولات آرایشی معتبر و اصل معمولا گران قیمت هستند. به تخفیف های زیاد محصولات نیز شک کنید چون احتمال تقلبی بودن را افزایش می دهد. نمایندگی محصول مورد نظرتان را پیدا کنید و یا از سایت های اینترنتی معتبر چون دیجی کالا خرید کنید.

لوازم آرایشی گیاهی و ارگانیک استفاده کنید

لوازم آرایشی گیاهی و ارگانیک استفاده کنید

اگر زیادی به مواد اولیه حساس هستید می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید. تولید این محصولات امروزه افزایش چشمگیری داشته است اما به نسبت قیمت آنها بیشتر است و نمی توان ادعای هر کارخانه ای را مبنی بر ارگانیک و گیاهی بودن محصولاتش پذیرفت و همینطور ماندگاری و تاثیر آن کمتر خواهد شد

از خط چشمهای سنتی استفاده نکنید

از خط چشمهای سنتی استفاده نکنید

در سبد سوغات اماکن زیارتی معمولا سرمه نیز یافت می شود! از اینگونه خط چشم های سنتی پرهیز کنید چون میزان سرب آنها بسیار بالاست. کوهل، کژال و سرمه در امریکا کاملا ممنوع شده و حتی ممکن است استفاده مکرر آن مسمومیت ایجاد کند. البته سرمه های خانگیهم وجود دارند که مواد اولیه آن صد در صد طبیعی است و استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد

از رنگ مو کمتر استفاده کنید

از رنگ مو کمتر استفاده کنید

اکثر رنگ مو ها حاوی سرب هستند. مخصوصا رنگ های تیره تر سرب بیشتری دارند. هنگام استفاده از آنها باید بسیار دقت کنید چون شامل استات سرب است. دور از حضور کودکان موهایتان را رنگ کنید و روی جوش یا زخم رنگ نکشید. مواظب باشید به چشمتان نرود و دستانتان را فورا با آب و صابون بشویید.

رژ لب های کمرنگ تر استفاده کنید

رژ لب های کمرنگ تر استفاده کنید

رژ لب یک گزینه مهم برای نگرانی از وجود سرب در آن است. هر چه رنگ رژ تیره تر باشد مخصوصا قرمزی آن بیشتر باشد میزان بیشتری از رنگدانه های آن حاوی سرب است.

هنگام خواب آرایش نداشته باشید

هنگام خواب آرایش نداشته باشید

وقتی از میهمانی یا مراسمی برمی گردید هر چقدر هم خسته و کم حوصله باشید سعی کنید لوازم آرایش را از صورتتان پاک کنید.

هنگام بارداری حساسیت بیشتری در استفاده ازلوازم آرایش به خرج دهید

هنگام بارداری حساسیت بیشتری در استفاده ازلوازم آرایش به خرج دهید

زمانی که باردار هستید سعی کنید آرایش سبک تر و روشن تری داشته باشید و نسبت به انتخاب نوع محصول آرایشی دقت بیشتری به خرج دهید تا میزان کمتریاز مواد شیمیایی و صنعتی وارد بدنتان کنید.

کودکان را در استفاده از لوازم آرایش محدود کنید

کودکان را در استفاده از لوازم آرایش محدود کنید

بدن کودکان در برابر مواد شیمیایی حساسیت بیشتری دارد پس سعی کنید آنها را در استفاده از لوازم آرایشی مخصوصا خط چشم و رژ لب محدود کنید و یا از محصولات مطمئن تری استفاده کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بیماری ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چرا روغن گیاهی ممکن است از روغن حیوانی مضر تر باشد؟

دلایلی برای اینکه روغن های گیاهی میتواند از چربی حیوانی مضر تر باشد روغن گیاهی    روغن گیا…