خانه خودرو عیب یابی و نگهداری بگو چطور بوی بنزین در ماشین را از بین ببرم؟

بگو چطور بوی بنزین در ماشین را از بین ببرم؟

۰
14
حذف بوی بنزین از خودرو

راهکارهایی برای حذف بوی بنزین از اتومبیل

بوی بنزین از ماشین

 هزینه مواد اولیه + ۱۸ سال اندک موقع باز گذاردن شیشه های خودرو مراقب وسایل با ارزش خود باشید
یک لحظه غفلت و سر رفتن باک نه تنها کفش و شلوار شما را بنزینی میکند، بلکه بدنه ماشین را نیز آلوده میکند. طبیعی است که مجبورید با همان لباسهای بنزینی پشت فرمان بنشینید و محل را ترک کنید.

مشکل بوی بنزین روی لباسها را با کمک مقاله بگو چطور بوی بنزین را از روی دست و لباس از بین ببرم؟ برطرف میکنید ولی تحمل هوای دم کرده  و بنزینی داخل اتومبیل سخت است و معمولا باعث سردرد و حالت تهوع در افراد میشود. در نتیجه باید برای آن هم راهکاری بیندیشید.

در ادامه روشهایی را میبینیم که میتوانید برای حذف بوی بنزین از اتومبیل استفاده کنید:

یافتن منبع بو و حذف بنزین مایع

یافتن منبع بو و حذف بنزین مایع

مادامی که منبع بو را پیدا نکنید هرگونه تلاش شما برای مطبوع کردن هوای داخل اتومبیل با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین منبع بوی بنزین که میتواند زیرپایی آغشته به بنزین یا روکش صندلی باشد را پیدا کنید.

در صورتی که هنوز بنزین مایع را مشاهده میکنید و یا هنوز نم آن روی روکش صندلی مشاهده میشود، سعی کنید تا میتوانید مایع را با استفاده از یک دستمال یا نم گیر بلا استفاده خارج کنید.

اجازه دهید تا بنزین تبخیر شود

اجازه دهید تا بنزین تبخیر شود

خوشبختانه بنزین فرار است و به سرعت تبخیر خواهد شد. برای خروج بوی آن از اتومبیل بهتر است شیشه های خودرو را پایین بکشید و حداقل چهار تا پنج ساعت اجازه دهید تا خورشید و جریان هوا، کار خود را انجام دهند و بخش اعظم بوی بنزین را از اتومبیل شما خارج کنند.

ضربه نهایی: حذف بوی بنزین به صورت کامل

ضربه نهایی: حذف بوی بنزین به صورت کامل

بوگیرهایی که در مقاله بگو چطور بوی بد ماشین را از بین ببرم؟ مورد استفاده قرار گرفتند این بار نیز میتوانند به کمک شما بیایند.

  • ترکیب آب، سرکه و جوش شیرین: این سه ماده را با نسبت های مساوی با یکدیگر مخلوط کنید، با کمک یک پارچه روی سطح مورد نظر بکشید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا از رفع کامل لکه مطمئن شوید. سپس اجازه دهید تا محل شستشو در معرض جریان هوا قرار گرفته و خشک شود.
  • ترکیب آب و شامپو فرش: محلول شامپو فرش در آب با غلظت مناسب تشکیل دهید. محل لکه را به خوبی با پارچه آغشته به محلول تمیز کنید و اجازه دهید تا محل لکه خشک شود.

    نکته: از ترکیب آب و مایع ظرفشویی هم میتوانید استفاده کنید.

  • استفاده از پودر قهوه: پودر قهوه بوگیر قدرتمندی است. میتوانید مقداری پودر قهوه را روی محل لکه بریزید و با کم دست به خوبی روی سطح بمالید. اجازه دهید قهوه تا حدود یک هفته روی سطح مورد نظر بماند و سپس با کمک جاروبرقی پودر را جمع کنید.

    نکته: پیشنهاد شده است که از پودر قهوه به عنوان مرحله مکمل محلول شامپو فرش استفاده شود. یعنی ابتدا مدتی به پودر قهوه اجازه بدهید تا روی لکه بماند و سپس با شامپو فرش به لکه حمله کنید.

  • نکته: از پودر جوش شیرین یا پودر بچه نیز برای گرفتن بوی بنزین استفاده شده است ولی معمولا این روشها زمان بر هستند و باید یک هفته تا ده روز بوی بنزین را تحمل کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در عیب یابی و نگهداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور معاینه فنی خودرو بگیرم؟

مراحل و نکات دریافت معاینه فنی خودرو مراحل و نکات معاینه فنی خودرو     معاینه فنی ماشین یع…