خانه خانه داری نظافت خانه بگو چطور پارکت را تمیز کنم؟

بگو چطور پارکت را تمیز کنم؟

۰
14
راهکارهایی برای تمیز کردن پارکت

راهکارهایی برای تمیز کردن پارکت های چوبی و پارکت های لمینیت

تمیز کردن پارکت

 اندک + ۱۸ سال اندک  از شوینده های شیمیایی برای تمیزکردن پارکت استفاده نکنید
تمیز کردن پارکت های چوبی یا پارکت های لمینیت بسیار اهمیت دارد زیرا روی آن راه می رویم، کودکمان رویش بازی می کند و در عین حال گران است و به نگهداری آن باید بیشتر اهمیت داد.

برای آنکه بدانید چگونه پارکت را تمیزکنید و به آن در روند تمیز کردن آسیب نزنید مطلب زیر را مطالعه کنید.

تمیزکردن روزانه

تمیزکردن روزانه

با یک پارچه میکرو فایبر یا نانو فایبر روزانه کف پارکت را دستمال بکشید. این پارچه ها از خاصیت الکتریسیته استاتیک استفاده کرده و غبار را به خود جذب می کنند. جارو کشیدن هم خوب است اما فقط گرد و غبار را به اطراف پراکنده می کند. زمانی که کف زمین را دستمال می کشید پارچه را بدون بلند کردن روی سطح پارکت بکشید.

تمیز کردن هفتگی

تمیز کردن هفتگی

هرروز سطوحی را که بیشتر مورد رفت و آمد است پاک می کنید اما هر هفته باید جارو برقی بکشید و گوشه کنارهای خانه و هر قسمتی که کمتر دستمال کشیده میشود را پاک کنید. ممکن است چرخ های جارو برقی به پارکت آسیب بزند پس سعی کنید بدنه جاروبرقی روی فرش باقی بماند. سری جاروبرقی را نیز به حالت برس دار قرار دهید تا بهتر تمیز کند.

تمیز کردن ماهانه

تمیز کردن ماهانه

هر ماه پس از تمیز کردن کامل پارکت آن را پولیش بزنید. پولیش مخصوص پارکت را می توانید از فروشگاه های لوازم آشپزخانه و یا جایی که پارکت به فروش می رسد تهیه کنید. پولیش کشیدن پارکت باعث می شود درزهایی که به مرور زمان در پارکت ایجاد می شود پوشانده شود و سطحی محافظ ایجاد کند. هرگز خودسرانه با پارافین یا مواد دیگر پولیش نکشید زیرا پارافین به مرور لکه های زرد روی پارکت ایجاد خواهد کرد.

تمیز کردن سالانه

تمیز کردن سالانه

اگر پارکت شما در اثر مرور زمان قدیمی و زبر شده و در آن روزنه به وجود آمده هر چند سال یک بار آن را توسط یک متخصص با رنگ و روغن پرداخت کنید و یا سطح آن را با دستگاه مخصوص سمباده بکشید. اگر یک قسمت از پارکت خراب شده می توانید آن را تعویض کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در نظافت خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور لکه چربی را از لباس و فرش پاک کنم؟

روش پاک کردن لکه روغن و چربی از لباس، پارچه ، فرش و موکت لکه روغن     ایجاد لکه چربی روی ل…