خانه سبک زندگی جذابیت بگو چطور هنگام عکاسی ژست بگیرم تا تصویر جذاب تری داشته باشم؟

بگو چطور هنگام عکاسی ژست بگیرم تا تصویر جذاب تری داشته باشم؟

۷
16
در عکس ها بهتر به نظر برسیم

نکته هایی برای اینکه در عکس ها بهتر به نظر برسیم

عکس

 اندک + ۱۰ سال اندک مصنوعی نباشید
اکثر افراد از ظاهر و حالتی که در عکس ها دارند راضی نیستند. بیشتر ما مخصوصا خانم ها بعد از گرفتن عکس ها احساس میکنیم آنطور که باید در عکس نیفتاده ایم و حس خوبی از دیدن عکس خود نداریم.  برخی احساس میکنند چاق تر از واقع نشان داده شده اند و برخی از چهره و حالت اجزای آن راضی نیستند.
اگر یک شکم نامیزان، بینی کمی بزرگ یا قدی کمی کوتاه هم داشته باشید که دیگر دلایلتان برای ناراضی بودن از خودتان و عکستان کامل میشود. ولی ریزه کاری هایی هنگام عکس گرفتن وجود دارد که میتواند شما را خوش عکس تر و بهتر نشان بدهد.
یک توصیه کلیدی به همه کسانی که میخواهند در عکس بهتر و جذاب تر به نظر برسند این است که باید از چیزی که هستید راضی باشید و از آن لذت ببرید. تا زمانی که خودتان از خودتان راضی نباشید، دیگران هم تصویر جذابی از شما به خاطر نخواهند سپرد.

در ادامه برخی از نکته های خوش عکس شدن را با هم مرور میکنیم:

بخش اول: حالت هایی برای نحوه قرار گرفتن بخش های مختلف بدن در عکس
بخش دوم: نکته های طلایی برای بهتر دیده شدن در عکس ها

بخش اول: حالت هایی برای نحوه قرار گرفتن بخش های مختلف بدن در عکس

نکته هایی برای عکس برداری بهتر از صورت:

به صورتتان زاویه دهید

به صورتتان زاویه دهید

در عکس ها بهتر به نظر برسیم* وقتی مستقیم به دوربین زل بزنید، صورت شما عریض تر و چاق تر به نظر میرسد. هنگام عکس برداری کمی به صورت زاویه دهید تا کمی سایه روی گونه و چانه ایجاد شود و عمق بهتری به صورتتان داده شود.
* چانه را کمی جلو بکشید تا پوست زیر چانه کشیده شده و از افتادگی و بدنما شدن آن جلوگیری شود. برای اینکه اینکار حالت غیرعادی به خود نگیرد و زاویه سر شما به هم نخورد، به گونه ای سر را حرکت دهید که گویی میخواهید گوشهای خود را به جلو بکشید.
* در صورتی که موی بلندی دارید و دوست دارید آنها را باز بگذارید، از پخش کردن آن روی شانه ها خود داری کنید. آنها را یا به طور کامل پشت کتف ها بنیدازید یا یک سمت را جلوی بدن و سمت دیگر ار پشت بدن قرار دهید.
نکته: زاویه سرتان نباید آنقدر زیاد باشد که حالتی نامعمول و غیرطبیعی به خود بگیرد.

روی چشم ها تمرکز کنید

روی چشم ها تمرکز کنید

در عکس ها بهتر به نظر برسیم
* به طور معمول دوربین باید به گونه ای تنظیم شود که روی چشمهای سوژه تمرکز یا فوکوس داشته باشد ولی گاهی نوع قرار گرفتن شما بر این موضوع تاثیر خواهد گذاشت.
*تلاش کنید هنگام عکس برداری چشمانتان کاملا باز باشد ولی حالت ترسیده و بیرون زده نداشته باشد. در صورتی که دوست دارید به جایی غیر از دوربین نگاه کنید، همه نگاه خود را از دوربین ندزدید. چشمها را کمی به سمت دوربین زاویه دهید تا از بسته به نظر آمدن آن و یا توی ذوق زدن سفیدی چشم جلوگیری کنید.
*ابروها هم به اندازه چشمها در بهتر شدن عکس تاثیر دارند. مطمئن باشید که ابروها نیز حالت عادی داشته باشد. هر گونه حرکت ابرو میتواند احساسات متناقضی را به بیننده القا کند.
*هنگام عکس مضطرب نباشید و قبل از لبخند نهایی چند ثانیه تمرکز کنید. برای این منظور از عکاس بخواهید قبل از زدن شاتر تا سه شماره بشمارد. در این فاصله چشمها را ببندید و نفس خود را حبس کنید. با شندین شماره سه، چشمها را باز کرده و نفس را ازاد کنید و لبخند بزنید. این لبخند میتواند واقعی و جذاب شود. در این صورت از خسته شدن پلک ها نیز جلوگیری خواهد شد.

زاویه مناسبی برای دوربین انتخاب کنید

زاویه مناسبی برای دوربین انتخاب کنید

ارتفاع دوربین نسبت به شما میتواند حس های متفاوتی به بیننده القا کند. برای عکسهای معمول دوربین را در ارتفاع چشمتان تنظیم کنید. برای القای حالت قدرت و ابهت بیشتر، دوربین را کمی پایین تر از خط چشم و برای نشان دادن حس لاغری و خطوط فک بارز تر، دوربین را کمی بالاتر از چشمان قرار دهید.

لبخندتان واقعی باشد

لبخندتان واقعی باشد

در عکس ها بهتر به نظر برسیم
*هیچ چیز به اندازه یک خنده مصنوعی عکس را خراب نمیکند. لبخند زورکی کل عکس را مصنوعی و غیرطبیعی نشان خواهد داد. یادبگیرید که چگونه به دوربین لبخند بزنید.
*همیشه به گونه ای لبخند بزنید که دندانتان پیدا باشد. برخی افراد که دندانهای مناسبی ندارند سعی میکنند با لبهای بسته لبخند بزنند. این کار را نکنید چون لبخندتان به شدت مصنوعی خواهد شد. لبخند واقعی با دیدن دندان ها همراه است. اگر دندانهای زیبایی ندارید، باز هم سعی کنید کمی از آنها را به دوربین نشان دهید.
*جدا از خنده های ریز، خنده های از ته دل هم موجب ایجاد تصاویری فوق العاده و به یاد ماندنی خواهد شد. پس سعی نکنید خنده خود را بخورید و راحت باشید.
*قبل از عکس لبهای خود را کمی با مرطوب کننده لب یا زبان، مرطوب کنید. این کار خط های روی لب را کاهش داده و صورت شما را کمی روشن تر خواهد کرد.

نکته هایی برای عکس برداری بهتر از بدن:

به بدنتان زاویه دهید

به بدنتان زاویه دهید

در عکس ها بهتر به نظر برسیم
به جای اینکه مانند سربازان رو به دوربین بایستید و حس خشکی و ناراحتی به تصویر بدهید، کمی به بدن انعطاف و زاویه دهید تا ظاهری جذاب تر و لاغرتر به شما بدهد. حداقل سعی کنید کمی شانه ها را نسبت به زاویه مستقیم دوربین جابجا کنید. وقتی به بدنتان زاویه بدهید، دستها، پاها و بازوها نیز از حالت عمودی، خشک و کشیده خارج میشوند.
*رو به دوربین قوز نکنید و شانه ها را بالا بگیرید تا بلندتر، لاغرتر و با اعتماد به نفس به نظر برسید.
*سعی کنید دستها را به گونه ای قرار دهید که کمی از بدن و کمر شما فاصله داشته باشد. در صورتی که دستها را به بدن بچسبانید، عرض بدنتان را بیشتر نشان خواهد داد.

برای پاها زاویه مناسبی درنظر بگیرید

برای پاها زاویه مناسبی درنظر بگیرید

در عکس ها بهتر به نظر برسیم
اشتباه رایج در عکاسی این است که افراد دو پای خود را به صورت موازی روی به دوربین قرار میدهند. این کار مانع زاویه گرفتن کل بدن شده و فرد ایستاده را به حالت خبردار نظامی نزدیک میکند.
*برای دو پای خود زوایای متفاوتی درنظر بگیرید. مثلا یکی از پاها زاویه ای نود درجه ای نسبت به پای دیگر داشته باشد.
*وزن خود را روی یکی از پاها بیندازید. برای خانم ها بهتر است که وزن خود را روی پای عقبی قرار دهند. این کار کمک میکند تا زاویه ای جذاب تر به دست آورند. برای آقایان بهتر است که وزن را روی پای جلویی قرار دهند تا شمایلی قدرتمند تر و با ابهت تر داشته باشند.
*برای کل پاها هم میتوانید برنامه مشابهی بچینید. سعی کنید آنها را در حالت راحتی قرار دهید تا تصویرتان طبیعی تر به نظر بیاید. خانم ها میتوانند قرار دادن ضربدری پاها حس بهتر و شمایل جذاب تری بدست بیاورند. آقایان نیز کافی است کمی پاها را از هم فاصله دهند. البته توجه داشته باشید که این فاصله اگر از حالت عادی بیشتر شود، حس خشونت و عصبانیت به شما خواهد داد.

برای دست های خود حالت مناسب پیدا کنید

برای دست های خود حالت مناسب پیدا کنید

در عکس ها بهتر به نظر برسیمبیشتر افراد نمیدانند که با دستهایشان در عکس ها چه کار کنند و آنها را خیلی راحت کنار بدنشان قرار میدهند. این کار همان حالت خبردار نظامی را ایجاد کرده و حس خشکی به تصویر شما میدهد.
*پیش از عکس گرفتن به نحوه قرار گیری دستانتان بیندیشید تا تصویر متفاوت و جذاب تری از شما ایجاد شود. مردانی که دوست دارند دستهایشان پهن تر و قدرتمند تر به نظر برسد، آنها را به بدنشان نزدیک تر کنند و خانم هایی که میخواهند دستهایشان کشیده تر و ظریف تر به نظر بیاید باید کمی دستها را از بدن فاصله بدهند.
*به جای اینکه دستتان را به صورت ساده کنار بدن قرار دهید، تلاش کنید دست را در حالتی خاص قرار دهید. در این حالت تصاویر طبیعی تر و جذاب تری تولید خواهید کرد.
در صورتی که دستتان نزدیک جیبهایتان است میتوانید از آن به عنوان محل طبیعی قرار گرفتن و استراحت دستها استفاده کنید. قرار دادن بخشی از دست درون جیب به خصوص برای آقایان، حس خوب و دلپذیری به عکس میدهد.
*قرار دادن یک دست روی کمر یا لاغر ترین قسمت بدن به خصوص برای خانم ها، هم حالت جذابی خواهد ساخت و هم از اینکه دستتان چاق تر از حالت عادی به نظر برسد جلوگیری میکند.
*معمولا در حالت عادی انگشتان دست را به صورت خمیده یا جمع شده نگاه میداریم. در عکس ها هم سعی کنید این حالت را حفظ کنید. آقایان میتوانند حالتی به دستشان بدهند که گویی سنگ کوچکی در دست دارند. خانم ها هم میتوانند انگشتانشان را خمیده ولی کمی کشیده تر و ظریف تر نگاه دارند.
*سعی کنید دستهای شما را به صورت گشوده در کنار صورت خود قرار ندهید. دست و صورت از یک اندازه نیستند و تصویر را ناخوشایند میکنند. در صورتی که میخواهید دست را نزدیک صورت قرار دهید، انگشتان را خمیده کنید یا بخشی از آنها را زیر موها ببرید.
دو دست را فقط در حالت نشسته به هم گره کنید. گرفتن دستها در دیگر حالات، طبیعی نیست و تصویر را مصنوعی خواهد کرد.

برای شانه ها زاویه تازه ای بیابید

برای شانه ها زاویه تازه ای بیابید

در عکس ها بهتر به نظر برسیم
حرکت دادن شانه ها میتواند به تحرک کل بدن منجر شود. بنابراین سعی کنید هیچ گاه شانه ها مستقیم رو به دوربین نبوده و نسبت به آن کمی زاویه داشته باشند.
*میتوانید پشت به دوربین بایستید و در حالی که سرتان به سمت دوربین چرخیده است عکس برداری کنید. با این کار زاویه تازه ای ایجاد میکنید و بدنتان نیز لاغر تر به نظر خواهد رسید.
*با قرار دادن دو کتف در ارتفاع متفاوت با هم میتواند به تصویرتان عمق بدهد. میتوانید یک کتف را کمی بیندازید یا سر را به سمت آن خم کنید تا نسبت به کتف دیگر پایین تر قرار بگیردو حالت جذاب تری به شما بدهد.

حالات خاص و تازه را امتحان کنید
عکس های یهویی، در حال انجام یک حرکت خاص یا فعالیت ورزشی همیشه جذاب هستند و بهتر توجه را جلب کرده و به خاطر میمانند.
به جای ایستادن جلوی دوربین و لبخند مصنوعی زدن، حالات خاص و تازه را امتحان کنید.

نکته هایی برای عکس گرفتن به صورت دسته جمعی:

نکته هایی برای عکس گرفتن به صورت دسته جمعی:

 • سعی کنید همه چیز طبیعی باشد: جدا از اینکه نکاتی که در عکس برداری به صورت تکی اشاره شد، تلاش کنید حالت بین افرادی که در تصویر قرار دارند طبیعی و عادی باشد. در صورتی که همه افراد عکس حالت راحت، طبیعی و همیشگی خود را داشته باشند، تصویر خاطره انگیزی ثبت خواهد شد.
 • از ژست های مشابه دوری کنید: بهتر است که افراد حاضر در عکس از گرفتن ژست و حالت مشابه یکدیگر خود داری کنند. تفاوت در حالتها میتواند فضای عکس را خاص کرده و از یکدستی و مصنوعی شدن بیرون آورد.
 • از زوایای مختلف عکس بگیرید: معمولا در عکسهای دسته جمعی، دوربین را جلو و وسط جمع قرار میدهند در حالی که میتوانید با تغییر دادن جای دوربین به ترکیبهای خاص و به یادماندنی ای دست پیدا کنید.
 • به جای اینکه همه افراد درون عکس به دوربین نگاه کنند میتوانید به یکدیگر نگاه کنید. این حالت به خصوص در عکس های دونفره، اتمسفر جذاب تری در عکس ایجاد کنید.
 • سعی کنید در محیط شلوغ عکس برداری نکنید. پس زمینه شلوغ از افراد و اشیای مختلف توجه مخاطب را از شما دور خواهد کرد. در چنین شرایطی دوربین را به گونه ای تنظیم کنید که فوکوس آن روی افراد اصلی عکس باشد.

مقاله مرتبط: بگو چطور دوربین دیجیتال انتخاب کنم؟

بخش دوم: نکته های طلایی برای بهتر دیده شدن در عکس ها

چطور در عکس ها لاغرتر به نظر برسیم

چطور در عکس ها لاغرتر به نظر برسیم

 • نسبت به دوربین کمی زاویه بگیرید: دوربین ها معمولا چهار پنج کیلویی وزن را بیشتر نشان میدهند. این حالت وقتی بیشتر خود را نشان میدهد که صاف و مستقیم رو به دوربین ایستاده باشید و در چشم هایش زل زده باشید. به جای این کار به بدنتان حدود ۴۵ درجه زاویه بدهید و وزن خود را روی پای پشتی بگذارید و دست پشتی را نیز پشت خود قرار دهید.
 • به حالتی قرار بگیرید که لاغرترین قسمت بدنتان در معرض توجه قرار بگیرد. مثلا کسی که کمر باریک تری دارد باید زاویه کمر را به سمت دوربین بگیرید.
 • با دستها محدوده بدن خود را شبیه سازی کنید یعنی به جای اینکه دستهایتان را روی پهلوها قرار دهید، آنها را روی کمر خود قرار دهید. برای این منظور، شست را روی پهلوها گذاشته ولی چهار انگشت دیگر را به سمت قسمت رویه شکم حرکت دهید. در تصویر زیر تاثیر این کار را ببینید.
 • سر و چانه خود را کمی جلو بکشید: در عکسهایی که از نزدیک گرفته میشود، گردن را بکشید، سر و چانه را کمی رو به جلو قرار دهید تا پوست زیر چانه کشیده شود و حالتی شبیه غبغب ایجاد نشود. توجه داشته باشید که این کار را حتی وقتی لبخند میزنید هم انجام دهید تا تصویرتان جذاب تر به نظر برسد.
 • هیچ وقت نزدیک فرد لاغر قرار نگیرید. به خصوص که لباس مشابهی هم پوشیده باشید.
 • همچنین سعی کنید نزدیک ترین فرد به دوربین نباشید
 • سعی کنید شکمتان را به گونه ای بپوشانید.
 • و در نهایت لباسهای تیره تر بپوشید.

نکته: برای چاغ تر دیده شدن در عکسها :

 • سعی کنید به گونه ای روبروی دوربین قرار بگیرید که مستقیم به سمت آن ایستاده باشید.
 • لباسهایی با رنگهای روشن روی زمینه روشن شما را چاق تر نشان میدهد.

در عکس ها بهتر به نظر برسیم

چگونه در عکس بلندتر به نظر برسیم

چگونه در عکس بلندتر به نظر برسیم

 • در کنار یک فرد بلندقدتر از خودتان نایستید.
 • در کنار وسایلی نایستید که ارتفاع معمول و قابل حدسی دارند. مثلا یک تابلو راهنمایی و رانندگی را همه دیده اند و میتوانند ارتفاع آن را حدس بزنند و در نتیجه قد شما را با آن مقایسه کنند.
 • در صورت امکان هنگام عکس بنشینید. بیننده نمیتواند قد یک فرد نشسته را تصور کند.
 • از گرفتن عکسهای تمام قد بپرهیزید. به گونه ای دوربین را تنظیم کنید که نیمی از بدن شما پیدا باشد.
 • برای گرفتن عکسهای قدی، دوربین را در ارتفاعی مشاوی یا پایینتر از ارتفاع کمر خود قرار دهید.
 • از طرف دیگر در عکس های قدی، به گونه ای عکس بگیرید که تمام ارتفاع عکس را پر کنید. این حالت بیننده را گمراه میکند و احساس میکند قد بلندی دارید.
 • سعی کنید لباسهای بلند و گشاد نپوشید. این لباسها شما را قد کوتاه تر از حالت عادی نشان میدهند.
 • در عکسهای دسته جمعی سعی کنید در نزدیک ترین فاصله تا دوربین قرار بگیرید.

چگونه در عکس کوتاه تر به نظر برسیم

چگونه در عکس کوتاه تر به نظر برسیم

 • شاید باورش سخت باشد ولی افراد بلند قدی هم هستند که دوست دارند کمی کوتاه تر و عادی تر به نظر برسند. جالب اینجاست که خیلی از راهنمایی های بلند قد نشان داده شدن برای کوتاه به نظر رسیدن هم کاربرد دارند.
 • نشستن هنگام عکس برداری، گرفتن عکس به صورت نیم قد میتواند به شما کمک کند.
 • عکس تمام قد را به گونه ای بگیرید که قد شما کل ارتفاع تصویر را بپوشاند.
 • در عکس های تمام قد، دوربین در ارتفاعی بالاتر از ارتفاع کمر قرار بگیرد.
 • در تصاویر گروهی نیز در فاصله بیشتر ا دوربین و پشت دیگران قرار بگیرید.

چگونه در عکس جوان تر به نظر برسم

چگونه در عکس جوان تر به نظر برسم

 • برخی افراد سعی میکنند که خطوط صورت ناشی از گذر سن را با آرایش غلیظ و دستکاری صورت، کم رنگ یا محو کنند تا جوان تر و شاداب تر به نظر برسند. اما زیاد برای محو آنها تلاش نکنید. این خطوط میتواند به چهره شما شخصیت و کاراکتر خاص بدهد.
 • برای تصویر برداری از چهره، سعی کنید لباسی ساده با تنوع رنگ کم بپوشید و در پس زمینه ای ساده و خلوت قرار بگیرید. بهتر است نورپردازی محیط هم شدید نباشد و توی چشم نزند.
 • گاهی اوقات هم نسخه سیاه و سفید عکس ها معجزه میکنند. میتوانید با کمک نرم افزارهای ویرایش عکس، تصویر گرفته شده را سیاه و سفید کنید و نمایی نو به آن بدهید.
 • نکته مهم دیگری که میتواند به شما شادابی و جوانی بیشتری هدیه کند، داشتن حرکت و سیال بودن در تصویر است. البته این به معنای شلنگ تخته انداختن در عکس نیست بلکه به معنی این است که احاسس زندگی و شادابی از تصویر دریافت شود. خشک ایستادن به سبک اوایل اختراع دوربین، تصویر شما را بی روح خواهد کرد.
 • برای این منظور کافی است با دستانتان کاری انجام دهید یا حالتی بگیرید که گویی در حال نواختن یک ساز، آشپزی کردن، انجام ورزش و یا یک فعالیت فیزیکی جالب و جذاب هستید.

در عکس ها بهتر به نظر برسیم

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در جذابیت

۷ دیدگاه ها

 1. خرید تخته نرد

  ۹۷/۱۲/۰۱ در ۸:۴۵ ق.ظ

  خیلی خیلی عالی بود.ممنون

  دیدگاه

 2. نصب درب اتوماتیک

  ۹۷/۱۲/۰۱ در ۸:۴۳ ق.ظ

  خیلی ممنون.موفق باشین

  دیدگاه

 3. قیمت لباسشویی بوش

  ۹۶/۱۰/۰۹ در ۹:۰۹ ق.ظ

  سلام و تشکر از اشتراک گذاری خوبتون
  موفق و پیروز باشید..

  دیدگاه

 4. خرید آهن

  ۹۶/۰۸/۱۰ در ۱۰:۱۴ ق.ظ

  فوق العااده خوب و جذاب بود
  تشکر

  دیدگاه

 5. خرید میلگرد

  ۹۶/۰۸/۰۷ در ۶:۳۰ ق.ظ

  واااای خیلی خوب بودن
  تشکر
  موفق باشید

  دیدگاه

 6. ژل مو

  ۹۶/۰۸/۰۳ در ۹:۳۴ ق.ظ

  عالیه سایتتون.

  دیدگاه

 7. باغ تالار

  ۹۶/۰۸/۰۳ در ۸:۰۴ ق.ظ

  خیلی جالب بود
  ممنووووووووون

  دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور قد بلندتر به نظر برسم؟ (آقایان)

راهکارهای برای قد بلندتر به نظر رسیدن آقایان از طریق پوشش و ژست قد بلندتر     یک مرد قد کو…