خانه سبک زندگی جذابیت بگو چطور یک مدل شوم؟

بگو چطور یک مدل شوم؟

۳
18
بگو چطور یک مدل و وارد دنیای مدلینگ شوم

مقدمات ورود به دنیای مد، مدل شدن و مدلینگ

مدلینگ

 اندک + ۱۶ سال آشنایی با دنیای مدلینگ بدون مطالعه وارد نشوید
عده زیادی از جوانها هستند که دوست دارند مدل یا مانکن شوند. دیدن شمایل ایده آل مدلها هر کسی را وسوسه میکند. کم هم نیستند افرادی که احساس میکنند دست کمی از آنها ندارند و خواهند توانست وارد این وادی شوند.

ولی مدل شدن و مدلینگ به همین راحتی نیست که لباس تازه یک برند را بپوشید و ده قدم راه بروید یا لبخندی تحویل دوربین بدهید. این کار هم همانند کارهای دیگر، فعالیتی سخت و مسیری دشوار دارد. برای تبدیل شدن به یک مدل موفق باید علاوه بر ویژگی های ظاهری، پشتکار و زحمت زیادی کشید. کسی که قدم در راه مدلینگ میگذارد باید بداند کهمدلینگ تنها تفریح و لذت نیست ، سختی های خاص خودش را دارد و نیاز به رژیم غذایی حرفه ای ، آموزش پیشرفته ، علاقه ، پشت کار ، تمرینات حرفه ای خواهد داشت.

در ادامه اصول اولیه ورود به دنیای مدلینگ را میخوانید:

شرایط اجتماعی جامعه خود را درک کنید

شرایط اجتماعی جامعه خود را درک کنید

شرایط اجتماعی و عرفی جامعه ما مختص به خودش است و حساسیت های خاصی روی مدلینگ وجود دارد. اگر میخواهید مدل موفقی باشید و درگیر مشکلات اجتماعی و قانونی نشوید باید از خودتان مراقبت کرده و هوشیارانه قدم بردارید. ورود به هر مجموعه ای و تلاش برای دیده شدن به هر قیمت میتواند به راهی ختم شود که با ایده آلهای شما تفاوت چشمگیری داشته باشد.

جدا از مسائل قانونی، دید خانواده و اجتماع به فعالیت شما هم اهمیت دارد. سعی کنید به اعضای خانواده خود دید مثبتی از این شغل بدهید و البته از همفکری آنها در مسیر پیشرفت بهره بگیرید.

برای ورود به جاده پر پیچ و خم مدلینگ آماده باشید

برای ورود به جاده پر پیچ و خم مدلینگ آماده باشید

مدل و مانکن شدن بر خلاف ظاهر خوش اب و رنگ و ایده آلش، مسیری دشوار و پر جزییات است که مملو است از افرادی خوش چهره با بدن های متناسب. ولی تنها این چهره جذاب نیست که شما را به یک مدل موفق تبدیل خواهد کرد و باید پشتکار، علاقه، مطالعه، دقت در انتخاب ها و حتی شانس را در مسیر خود به کار بگیرید.

بیرون دروازه ورودی دنیای مدلینگ صف بلندی از افرادی است که میخواهند یا فکر میکنند میتوانند مدل شوند. عبور ازا ین صف و ورود به این دنیا نیازمند صبر، هوشیاری و دقت و پشتکار است.

شرایط فیزیکی یک مدل را بدانید

شرایط فیزیکی یک مدل را بدانید

افراد زیادی احساس میکنند که میتوانند مدل باشند ولی عده کمی شرایط فیزیکی مساعدی برای این کار دارند. برای تبدیل شدن به یک مدل حرفه ای حداقل باید ۱۶ سال سن داشته باشید.

به طور کلی برای آقایان قد بالای ۱۸۵ سانتیمتر و وزنی حدود ۷۵ کیلوگرم و برای خانم ها قدی حدود ۱۷۵ سانتیمتر و وزنی حدود ۶۳ کیلوگرم، به عنوان حداقل های فیزیکی برای مدلینگ در نمایش های زنده عنوان میشود.

البته این به این معنا نیست که افراد کوتاه تر شانسی برای مدل شدن ندارند و در صورتی که فیزیک چهره مناسبی داشته باشند ممکن است از آنها در فوتومانکن یا عکاسی مدل استفاده شود.

مدل باید ویژگی های حرکتی خاصی داشته باشد. با صلابت حرکت کند و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد. همچنین بتواند ژست های متنوع بدنی و چهره را اجرا کند و به اصطلاح خوش عکس باشد.

نکته: این شرایط عمومی مدل ممکن است در برخی بخش ها رعایت نشود. به عنوان مثال ممکن است برندی لباسهایی برای افراد با سایز بالا تولید کند و برای نمایش از یک فرد چاق یا تپل بهره گرفته شود.

یک مدل چه چهره ای باید داشته باشد

یک مدل چه چهره ای باید داشته باشد

صورت مدل تاثیر زیادی در ورود او به این وادی خواهد داشت. جالب اینجاست که شرط انتخاب مدل زیبایی نیست بلکه خاص بودن چهره است. چه بسا افرادی که چهره ای بسیار زیبا و خیره کننده دارند ولی برای صنعت مدل جذاب نیستند. بسیاری از فعالان مدل از صورت هایی که با عمل دستکاری شده باشد استقبال نمیکنند و تناسب و زیبایی طبیعی را ترجیح میدهند.

یک مدل از لحاظ چهره،‌ کشیدگی صورت، ابرو، رنگ پوست،‌ فرم بینی، فرم لب، باید زیبایی طبیعی داشته باشد. خاص بودن فرد هم میتواند در فرم بینی،‌ چشم‌ها و تبسم و یا حتی فرم حرکت باشد.

بدن سالم و متناسب داشته باشید

بدن سالم و متناسب داشته باشید

بدن یک مدل، یعنی ابزار اصلی او برای کار در این صنعت. بنابراین طبیعی است که بیشترین وقت و انرژی و برنامه ریزی یک مدل در این باشد که بدنی آماده، سالم و متناسب داشته باشد.

متناسب با اهداف مدلینگ خود ورزش کنید و سعی کنید تمرین دهنده هایی را پیدا کنید که به صورت اختصاصی با مدل ها کار میکنند و تمریناتی بگیرید که اندام شما را متناسب نگاه دارد و آسیبی به شما وارد نکند. توجه داشته باشید که متناسب بودن مدل لزوما به معنی بیرون زدن ماهیچه ها یا سر سینه نیست.

ظاهر آراسته داشته باشید

ظاهر آراسته داشته باشید

بعد از بدن، صورت مدل است که نقش مهمی در موفقیت و پیشرفت او بازی میکند. خود را آراسته و پیراسته نگاه دارید و به گونه ای باشید که چهره ای شاداب و سلامت داشته باشید.

پوشش و لباسی آراسته و متناسب با شرایط محیط و فیزیک خود انتخاب کنید. این آراستگی بیش از آن که به پوشیدن لباسهای گران قیمت بستگی داشته باشد، به انتخاب هوشمندانه و مناسب و متناسب آن بستگی خواهد داشت.

پوست صورت خود را شاداب نگاه دارید و حداقل دو نوبت در روز بشویید و هفته ای یک بار لایه برداری کنید. مواد آرایشی با کیفیت استفاده کنید و حتما پیش از خوابیدن آنها را از صورت خود پاک کنید.

موهای خود را نیز سالم و براق نگاه دارید و به خوبی بشویید. برای این منظور میتوانید از نکته های مقاله بگو چطور موهایم را بشویم؟ استفاده کنید.

 

تغذیه سالم داشته باشید

تغذیه سالم داشته باشید

هر وعده غذا و هر تنقلاتی که میخورید میتواند آثار مثبت یا منفی روی ظاهر و سلامت شما داشته باشد. همانطور که یک راننده باید همیشه حواسش به اتومبیلش باشد، یک مدل هم باید در هر حال به بدنش توجه کنید. مهمترین بخش کار هم نوع تغذیه است.

غذای سالم مصرف کنید. رژیم غذایی متناسب و با برنامه داشته باشید. در برنامه غذایی خود به مقدار کافی از میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین استفاده کنید. شکر، نشاسته و هیدروکربن های خالص و چربی های مضر را در غذای خود محدود کنید.

تا میتوانید آب بنوشید و از نوشابه ها (حتی از نوع رژیمی )، نوشیدنی های الکلی و سیگار دوری کنید.

نکته: از مصرف برخی داروها و پودرهای تقویت کننده و غیرمجاز خودداری کنید، این مواد ممکن است در کوتاه مدت به کمک شما بیانید ولی در بلند مدت آسیبهای جدی به شما خواهند زد.

در مورد مدلینگ مطالعه کنید

در مورد مدلینگ مطالعه کنید

تا میتوانید درباره جزییات این شغل مطالعه کنید. البته منابع فارسی درباره مدلینگ بسیار محدود است و اگر میخواهید مدل موفقی باشید بهتر است تسلط خود بر زبان انگلیسی را افزایش دهید و از منابع و سایت های دست اول بهره ببرید.

هر چه اطلاعات و دانش شما نسبت به جزییات این شغل افزایش یابد سبک و استایل بهتری ( ژست ها و نوع حرکت و نگهداری بدن) خواهید داشت، تسلط بیشتری بر فضای کاری خواهید داشت (نحوه کار با آزانس ها، مدیر برنامه ها و برندها) و هم میتوانید در فضای نوپای مدلینگ در کشور، تاثیر گذار باشید.

نکته: چشم بسته قدم گذاشتن در این مسیر به راحتی میتواند اینده شما را تیره و تار کند.

حرفه ای، مودب و منظم باشید

حرفه ای، مودب و منظم باشید

مدلینگ شغلی پر زحمت است. ممکن است ساعتها برای یک عکس مشغول به کار باشید و مجبور شوید بارها لباس عوض کنید یا در شرایط آب و هوایی و فیزیکی ناخوشایندی فعالیت کنید. بنابراین می طلبد که صبر و شکیبایی بالایی داشته باشید و خود را برای تحمل همه این مشکلات آماده کنید.

منظم باشید و به موقع در قرار ها حاضر شوید. تاخیر در کار مدلینگ میتواند یک برنامه را دچار مشکل کند و اعتبار شما را به راحتی از بین ببرد. همیشه همه شرایط را بررسی کنید و زودتر از موعد در محل حاضر شوید.

مودب باشید و با همکاران رفتاری محترمانه و دوستانه داشته باشید. با عکاس مدل رابطه حرفه ای و دوستانه ای برقرار کنید تا بهتر یکدیگر را درک کرده و بتوانید بهترین تصاویر را تولید کنید. البته توجه داشته باشید که حفظ حریم حرفه ای و شخصی شما را از حواشی دور کرده و به پیشرفت بلند مدت شما کمک خواهد کرد.

مراقب شیادان و کلاهبرداران باشید

مراقب شیادان و کلاهبرداران باشید

هر چیزی که عده ای مشتاق و علاقه مند داشته باشد، محلی برای کمین شیادان و کلاهبرداران خواهد بود. فضای مدلینگ هم همینگونه است. به راحتی به هر کسی که مدعی شد دستی در مدلینگ دارد اعتماد نکنید. درباره او تحقیق کنید و به راحتی وقت و احساسات و پول خود را در اختیار هر کسی قرار ندهید.

هنگام بستن قرارداد به جزییات آن دقت کنید و به راحتی پای هر برگه ای را امضا نکنید.

بدانید چطور خوش عکس باشید

بدانید چطور خوش عکس باشید

مدلینگ بدون عکس و عکاسی معنی ندارد. یاد بگیرید چگونه در عکس ها تصویری جذاب، دوست داشتنی و خیره کننده ارایه دهید. مقاله بگو چطور هنگام عکاسی ژست بگیرم تا تصویر جذاب تری داشته باشم؟ مقدمات این موضوع را به شما آموزش میدهد. برای آموختن جزییات بیشتر باید به منابع دست اول مدلینگ مراجعه کنید یا با حرفه ای های این کار ارتباط برقرار کنید.

تصاویری حرفه ای از خود بگیرید

تصاویری حرفه ای از خود بگیرید

بهترین معرف شما، تصاویری است که توسط یک عکاس حرفه ای گرفته شده باشد. به یک عکاس مجرب مراجعه کنید و تعدای عکس با پوز های متفاوت بگیرید. بهترین نمونه ها را گلچین کرده به همراه اندازه و مشخصات ظاهری خود (قد، وزن، دور کمر، سایز کفش و … ) برای افراد حرفه ای شاغل در این حرفه ارسال کنید و منتظر اعلام نظر آنها باشید.

همچنین میتوانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام صفحه ای باز کنید و تصاویر خود را در آن قرار دهید تا در معرض دید علاقه مندان و استعداد یابان این حرفه قرار بگیرید و به شما پیشنهاد همکاری شود.

نکته: در صورتی که واقعا شرایط، علاقه، پشتکار و صبر مدل شدن را دارید از پذیرفته نشدن یا نظرهای منفی دیگران مایوس نشوید و با قدرت به کارتان ادامه دهید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در جذابیت

۳ دیدگاه ها

 1. فرهاد مقامی

  ۹۷/۱۱/۱۶ در ۱۰:۵۷ ق.ظ

  مدلینگ یگانه علاقه ام بود که در راهش ادامه میتم موفق خواهم شد

  دیدگاه

 2. ماهان

  ۹۷/۰۳/۰۳ در ۵:۲۳ ق.ظ

  سلام سپاسگذارم بابت مطلبتون.

  دیدگاه

 3. ندا

  ۹۶/۱۲/۰۱ در ۱:۱۳ ب.ظ

  خیلی خوب و کمک کننده بود ممنون

  دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور قد بلندتر به نظر برسم؟ (آقایان)

راهکارهای برای قد بلندتر به نظر رسیدن آقایان از طریق پوشش و ژست قد بلندتر     یک مرد قد کو…