خانه سبک زندگی جذابیت بگو چطور خالکوبی یا تتوی دائمی را پاک کنم؟

بگو چطور خالکوبی یا تتوی دائمی را پاک کنم؟

۰
13
راهکارهایی برای پاک کردن تتوی دائمی

راهکارهایی برای پاک کردن تتوی دائمی

تتوی دائمی

بستگی به روش انتخابی دارد + ۱۵ سال اندک قبل از هر کاری با پزشک پوست مشورت کنید

اصطلاح پوستم کنده شد شاید برای شما یک استعاره از موقعیت سخت باشد اما برای آنها که تجربه برداشتن تتوی دائمی را داشتند یک خاطره است. جوهر تتو از لایه ی اپیدرم پوست عبور کرده و روی لایه میانی که درم نامیده می شود می نشیند و پاک کردن آن پروسه ی دردناک و هزینه بری است.

همیشه طرحی که برای تتو استفاده می کنید درست از آب در نمی آید. تتوی نام عشق سابق، یک اجرای ضعیف و انتخاب نادرست نقش می تواند طرحی دائمی روی بدن و اعصابتان بیندازد.

ما به شما خواهیم گفت چطور می شود تتو را پاک کرد.

استفاده از لیزر

استفاده از لیزر

این روش معروف ترین و رایج ترین راه پاک کردن تتوی دائمی است. یک راه بسیار موثر برای از بین بردن تتو است و جای زخم نیز باقی نخواهد گذاشت. بستگی به مساحت تتو، طی چند جلسه، لیزر رنگدانه ها را خرد می کند و ذرات ریز رنگدانه توسط بدن از بین می رود.

جراحی پلاستیک تتوی دائمی

جراحی پلاستیک تتوی دائمی

سریع ترین روش برداشت تتو، جراحی پلاستیک است.اگر نمی توانید در جلسات لیزر شرکت کنید، می توانید جراحی پلاستیک انجام دهید. پوست ناحیه تتو شده برداشته میشود و در نهایت ممکن است جای زخم روی پوستتان باقی بماند.

نمک ساییدن

نمک ساییدن

این یک روش خانگی بسیار رایج است و در دراز مدت ممکن است شما را به نتیجه برساند. نمک دریایی دانه درشت را در دراز مدت روی پوستتان آنقدر بسایید که لایه اپیدرم برداشته شده به پوست میانی برسد و تتو را پاک کند. درست است که این روش کم هزینه است اما پر خطر نیز هست:

  • شما عمدا نمک روی زخم می پاشید پس بدانید بسیار دردناک است.
  • خارش های پوستی ایجاد خواهد کرد.
  • ممکن است به رنگدانه های پوست در آن نقطه آسیب برساند.
  • جای زخم باقی خواهد گذاشت.

نمک و آبلیمو

نمک و آبلیمو

صد گرم از نمک را با آبلیمو مخلوط کنید و با پنبه به ناحیه تتو شده بمالید. سی تا شصت دقیقه این کار را انجام دهید تا محلول کاملا جذب پوست شود. سپس می توانید آن را با آب ولرم بشویید. این روش نیز بسیار دردناک است و بسته به مدت زمانی که تتو زده اید اثر می گذارد و اثرش باقی خواهد ماند.

کرم و محلول های پاک کننده تتو

کرم و محلول های پاک کننده تتو

کرمها و محلول های پاک کننده تاتو هم فروش بالایی داشته و در دسترس هستند اما هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد اینها واقعا فایده داشته و تاتو را پاک می کنند. در بهترین حالت این کرمها تاتو را محو یا روشن می کنند. تاتو کماکان قابل تشخیص است ضمن اینکه ممکن است پوست نیز بدنبال استفاده از این کرمها دچار آسیب و حساسیت نیز بشود.

کرم خانگی درست کنید

کرم خانگی درست کنید

ژله آلوئورای تازه، ماست، عسل و نمک را با هم ترکیب کنید تا کرمی چسبناک بدست آید. ناحیه تتو شده را کاملا پاک کنید سپس کرم را آنقدر روی پوست بمالید تا کاملا جذب پوست شود و به جوهر رسیده و آن را پاک کند.

درست تصمیم بگیرید!

درست تصمیم بگیرید!

بهترین و ارزان ترین و بی درد ترین روش این است که تتوی بد انجام ندهید! قبل از تتو کاملا فکر کنید و نقشی درست انتخاب کنید. نقشی که مطمئن باشید با دائمی بودن آن مشکلی پیدا نخواهید کرد و این کار را به یک تتو کار ماهر بسپارید تا اینهمه درد و هزینه برای برداشتن نقش را متحمل نشوید.

هشدار: در همه ی این روش ها ممکن است تتو کاملا پاک نشود و تنها کمرنگ شود و یا جای زخم باقی بماند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در جذابیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور قد بلندتر به نظر برسم؟ (آقایان)

راهکارهای برای قد بلندتر به نظر رسیدن آقایان از طریق پوشش و ژست قد بلندتر     یک مرد قد کو…