خانه سبک زندگی روانشناسی بگو چطور فرزندم را برای ورود به مدرسه آماده کنم؟

بگو چطور فرزندم را برای ورود به مدرسه آماده کنم؟

۰
13
امادگی برای ورود به مدرسه

راهکارهایی برای آمادگی بیشتر هنگام ورود به مدرسه و سال تحصیلی جدید

ورود به مدرسه

اندک + ۱۸سال اندک به فرزندتان سختگیری نکنید
باز آمد بوی ماه مدرسه و وسایل رنگارنگ مدرسه را مهیا کرده اید و خوشحال از بزرگتر شدن فرزندتان منتظر رسیدن روز مدرسه اید. اما از خود پرسیده اید آیا شما و فرزندتان برای آغاز سال تحصیلی جدید و ورود به مدرسه آمادگی دارید یا خیر؟

در این مقاله به شما خواهیم گفت چه کارهایی کمک می کند تا حس خوشایندتری نسبت به آمادگی و محیط تحصیلی فرزندتان داشته باشید.

در مورد مدرسه اطلاعات کسب کنید

در مورد مدرسه اطلاعات کسب کنید

اگر فرزندتان به مدرسه ای که قبلا می رفته باز می گردد و یا قرار است به مدرسه جدیدی برود در هر دو صورت بهتر است مدرسه و قوانین آن را بررسی کنید. آیا قوانین خاصی دارد؟ معلم های فرزندتان چه کسانی هستند؟ برنامه تحصیلی آن چگونه است؟ نحوه برگزاری آزمون ها و نوع ارزش گذاری آن ها چگونه است؟ اگر برایتان مقدور است شخصا به مدرسه بروید و با محیط آن آشنا شوید و با اولیا مدرسه به گفتگو بنشینید و یا با مدرسه تماس بگیرید و تلفنی ابهامات خود را رفع کنید. حتی می توانید اینترنتی تحقیق کنید البته اگر اطلاعات مدرسه در وب باشد.

به فرزندتان عادت دهید زودتر به رختخواب برود

به فرزندتان عادت دهید زودتر به رختخواب برود

قبل از ورود به مدرسه بچه ها معمولا تا دیروقت بیدارند و صبح نیز دیرتر از خواب برمیخیزند. اما وقتی به زمان مدرسه نزدیک می شویم باید به زود خوابیدن و زود بیدار شدن عادت کنند. تقریبا سه هفته قبل از آغاز مدرسه فرزندتان را یک ربع زودتر به رختخواب هدای