خانه سبک زندگی روانشناسی بگو چطور خود را با مدرسه جدید وفق دهم؟

بگو چطور خود را با مدرسه جدید وفق دهم؟

۰
14
راهکارهایی برای وفق دادن خود با مدرسه جدید

راهکارهایی برای حل استرس ناشی از مدرسه جدید و وفق دادن خود با محیط

مدرسه جدید

اندک + ۱۵سال اندک گوشه گیر نباشید
امسال به مدرسه جدید می روید. خیلی از چیزها با مدرسه قبل متفاوت است و کنار آمدن با آن کمی مشکل است. باید از اول تلاش کنید دوست پیدا کنید با اینکه همسالانتان قبلا در آن مدرسه بوده اند و دوستانشان را انتخاب کرده اند. تغییر بزرگی است اما اگر تغییر نباشد زندگی کسالت آور خواهد شد. تنها باید تلاش کرد تا با تغییر به درستی مواجه شد.

نگران نباشید. با مطالعه چند نکته ای که در این مقاله ذکر می شود به شما کمک خواهیم کرد خود را با محیط جدید تطبیق دهید.

نگرانیتان را تبدیل به هیجان کنید

نگرانیتان را تبدیل به هیجان کنید

هیجان و استرس دو احساس نزدیک بههم هستند. به همین خاطر است که آدم ها تفریحات خطرناک را انتخاب می کنند. استرس در واقع هیجان همراه با ترس از اتفاق بد است. استرستان را به هبجان بدل کنید تا از چالشروبرو شدن با مدرسه جدید لذت ببرید بدون اینکه از محیط ناشناخته آن بترسید.

خیال پردازی های هیجان انگیز کنید

خیال پردازی های هیجان انگیز کنید

وقتی نمی دانید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد استرستان را با فکرهای منفی بالا خواهید برد. داستان پردازی های ذهنتان را مثبت کنید. بجای منفیبافی به این فکر کنید که چه اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.خودتان را تصور کنید که با اعتماد به نفس و شاد وارد مدرسه جدید شدید و مشتاق تجربیات جدید هستید.

برای غم و اندوهتان نیز فضا اختصاص دهید

برای غم و اندوهتان نیز فضا اختصاص دهید

در حالی که نسبت به مدرسه جدید مثبت فکر می کنید به خودتان اجازه دهید احساسات غمگنانه اش را نیز بروز دهد. یاد دوستان و معلمان قدیمی و مدرسه ای که با خاطرات خوب آن را ترک کرده اید ناراحت کننده است و کاملا حق دارید. به مرور زمان و با آشنایی با محیط مدرسه ناراحتیتان التیام خواهد یافت.

قبل از شروع سال تحصیلی سری به مدرسه جدید بزنید

قبل از شروع سال تحصیلی سری به مدرسه جدید بزنید

می توانید به مدرسه جدید رفته و با اجازه مسئولین مدرسه در محیط آن دوری بزنید. این کار موجب میشود ترس از محیط ناشناخته توسط شما کم شود.

با کسانی که تجربه عوض کردن مدرسه داشته اند حرف بزنید

با کسانی که تجربه عوض کردن مدرسه داشته اند حرف بزنید

ازبین خواهر و برادر بزرگتر، اقوام و دوستان مطمئنا کسانی هستند که تجربه مشابه داشته باشند. با آنها به صحبت بنشیدید و بخواهید که تجربیات مثبتشان را با شما در میان بگذارند تا اعتماد به نفستان بالا رود.

بازی اعتماد به نفس را ببرید

بازی اعتماد به نفس را ببرید

برخوردهای اول خیلی مهم است. پس روز اول زودتر از خواب بیدار شوید. یک صبحانه خوب بخورید و حسابی مرتب و منظم باشید. موهایتان را شانه کنید و یا مقنعتان را اتو کنید. ناخن ها کوتاه و تمیز و کیف و کفش نیز تمیز و مرتب باشد. قوی و پر انرژی و مطمئن وارد مدرسه شوید لبخند بزنید و آنگونه باشید که انگار نه انگار مدرسه برایتان جدید است.

در محیط مدرسه دوست پیدا کنید

در محیط مدرسه دوست پیدا کنید

در ابتدا خودتان را به هیچ گروهی از دوستان تحمیل نکنید. با آدم های مختلف حرف بزنید، خودتان باشید و دروغ نگویید. لبخند بزنید و با همه خوش رفتارباشید، سوال بپرسید، مکالمه کنید، عضو گروه ها و فعالیت های مدرسه شوید. گروه هایی چون تیم ورزشی، انجمن ها و … به شما کمک خواهد کرد.

یک اتفاق خوب برایتان افتاده است

یک اتفاق خوب برایتان افتاده است

شما این شانس را دارید که چهره ای خوب و محبوب ازخودتان به نمایش بگذارید و نکات منفی اخلاقی مدرسه سابق را کنار بگذارید. خیلی راحت می توانید خودتان را اصلاح کنید و از اول آغاز کنید.

به خودتان زمان بدهید

به خودتان زمان بدهید

حتما نباید در روز اول مدرسه دوست پیدا کنید یا جواب معلم را درست بدهید یا بی نقض باشید. زمان میبرد تا با محیط جدید و آدم های جدید اخت شوید پس در گام اول نا امید نشوید.

خوب درس بخوانید

خوب درس بخوانید

شما حتی این فرصت را دارید که در مدرسه جدیداز خود یک دانش آموز پرتلاش و درسخوان بسازید تا با معلم ها ارتباط خوبی برقرار کنید. خوب درس بخوانید و به هم کلاسی هایتان نیز در درسهایشان کمک کنید. اینگونه هم پیشرفت تحصیلی خواهید کرد و هم توجه معلم و همکلاسی ها را به خود جلب خواهید کرد.

اگر جزو والدینی هستید که دانش آموز دارید مقاله بگو چطور فرزندم را برای ورود به مدرسه آماده کنم؟ به شما کمک خواهد کرد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چرا حافظه ما در یادآوری خاطرات ممکن است اشتباه کند؟

دلایل محکم برای اعتماد نکردن به حافظه شخصی دلایل دقیق نبودن حافظه    تقریبا همه فکر میکنیم…