خانه سبک زندگی جذابیت بگو چطور دستمال جیب کت را تا بزنم و استفاده کنم؟

بگو چطور دستمال جیب کت را تا بزنم و استفاده کنم؟

۰
9
روشهای تا زدن دستمال جیب کت

نکته ها و روشهای آماده سازی و تا زدن دستمال جیب کت

دستمال جیب

اندک + ۱۸ سال اندک دستمال جیب نباید آنقدر بزرگ باشد که تیپ را تحت الشعاع قرار دهد

کراوات و پاپیون به عنوان ملزومات کت و شلوار در مراسم رسمی و غیر رسمی مدتهاست که استفاده میشوند. دستمال جیب یکی دیگر از ملزومات تاثیرگذار در تیپ و ظاهر است که کمتر مورد توجه قرار میگیرد. این دستمال درون جیب بالایی کت قرار میگیرد و میتواند مکمل خوبی برای تیپ و استایل آقایان باشد.

دستمال جیب، دستمالی است مربعی با اضلاعی حدود ۱۵ تا ۴۰ ساتیمتر که لبه های آن دوخته شده است. آماده سازی و تازدن دستمال هم مانند کراوات تنوع زیادی دارد و البته کمی آسانتر است. این افزونه زیبای کت، در مراسم و جشنها میتواند شما را متمایز از باقی دوستان و هم سالان کند و برازندگی خاصی به تیپ شما بدهد.

در ادامه نکته های مهم در انتخاب و نصب دستمال جیب کت را با هم مرور میکنیم و در ادامه نه روش پر کاربرد تا زدن دستمال جیب را خواهیم دید:

موارد استفاده از دستمال جیب

موارد استفاده از دستمال جیب

دستمال جیب را چه به همراه کراوات و پاپیون و چه بدون آنها میتوان استفاده کرد. در مد و پوشش هماهنگی اجزا  اهمیت بالایی دارد و انتخاب رنگ مناسب و نوع تا زدن متناسب با نوع مراسم میتواند تاثیر خوبی بر دوستان و همراهان شما بگذارد.

این دستمال روی کت های تک و اسپرت و همچنین جلیقه نیز استفاده شده است. البته به هیچ وجه خیال استفاده از آان روی جیب پیراهن را به ذهن خود راه ندهید.

رنگ و نوع پارچه دستمال جیب متناسب با بقیه اجزای لباس یعنی کت و کراوات انتخاب میشود ولی کاملا مستقل است. طراحان مد توصیه میکنند که از پارچه ای دقیقا همرنگ و هم مدل با کراوات و پاپیون استفاده نشود.

انتخاب رنگ دستمال جیبی

انتخاب رنگ دستمال جیبی

یکی از پر کاربرد ترین و عمومی ترین حالت های دستمال جیب، دستمال جیب سفید رنگ است که با هر پوششی همخوانی داشته و مناسب کسانی است که تازه کار هستند و نمیخواهند خیلی توجهات را جلب کنند. در کنار سفید، رنگهای خنثی ای همانند خاکی، خاکستری کم رنگ و آبی روشن هم میتوانید استفاده کنید.

رنگهای تند و جیغ و طرح هایی با بیرون زدگی بیشتر دستمال میتوانند در مراحل بعدی استفاده شوند. البته توجه داشته باشید که این کار بیشتر نظرها را به خود جلب خواهد کرد و اگر کمی خجالتی و درونگرا هستید، این کار ممکن است شما را اذیت کند.

وقتی حسابی در تا زدن و استفاده از دستمال جیب حرفه ای شدید میتواند انواع طرح دار آن را امتحان کنید. این گونه دستمال ها باید با طرح و رنگ کت و کراوات همخوانی داشته باشند و هارمونی جذابی به آن ببخشند.

انتخاب جنس دستمال جیب کت

انتخاب جنس دستمال جیب کت

با توجه به نوع تا زدن و جنس لباس، از اجناس متفاوتی از پارچه ها به عنوان دستمال جیب استفاده میشود. معمول ترین جنس کتان، ابریشم یا لینن است.

البته فصل و نوع آب و هوا هم در این تصمیم گیری میتواند تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال در فصل های سرد میتوانید به جای جنس های گفته شده ، از پشم یا پارچه کشمیری برای این کار بهره بگیرید.

برای کراواتهای مشکی رنگ برنامه های معمول، ابریشم بهترین گزینه است.

انتخاب نوع تا برای دستمال جیب

انتخاب نوع تا برای دستمال جیب

با توجه به نوع مراسم، نوع تا زدن دستمال را انتخاب کنید. برخی از انواع تا رسمی و ساده هستند و برای مراسم رسمی تر و جشن های خاص کاربردی تر هستند و برخی تا ها نیز برای تیپ های غیر رسمی و برنامه های خودمانی و همسن ها کاربرد بیشتری دارند.

نوع تا زدن باید با نوع شخصیت و منش شما نیز همخوانی داشته باشد. اگر فرد شوخ و شنگی هستید یک تای خاص و خلاقانه میتواند ظاهر شما را جذاب تر و متبوع تر کند.

البته توجه داشته باشید که هر چه تای پیچیده تری انتخاب کنید، احتمال به هم خوردن و از تنظیم خارج شدن آن بیشتر است. پس وقتی فعالیتتان در مراسم زیاد است، تای ساده تری انتخاب کنید.

نکته، بهتر است قبل از قرار دادن دستمال تا شده در جیب، آن را اتو بزندی تا خط تا مستحکم تر شده و شکل دستمال در طول مراسم تغیر نکند.

انواع تا برای دستمال جیب کت

انواع تا برای دستمال جیب کت

روشهای بسیار متنوعی برای تا زدن دستمال وجود دارد. در تصویر زیر نه تا از معروفترنی و پر کاربردترین روشهای تا زدن دستمال جیب را مشاهده میکنید.

روشهای تا زدن دستمال جیب کت

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در جذابیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور برچسب راهنمای لباس را بخوانم؟

راهنمای علائم و نشانه های مشخصات روی برچسب راهنمای لباس برچسب راهنمای لباس     لباس نویی م…