خانه سبک زندگی دکوراسیون بگو چطور برای خانه ام فرش متناسب با چیدمان فضا انتخاب کنم؟

بگو چطور برای خانه ام فرش متناسب با چیدمان فضا انتخاب کنم؟

۰
8
فرش متناسب با چیدمان

راهکارهایی برای انتخاب فرش متناسب با چیدمان خانه

فرش متناسب با چیدمان

اندک + ۱۵ سال اندک در انتخاب فرش به نوع چینش فضا دقت کنید
 

در خانه های قدیمی پدر بزرگها و مادر بزرگ هایمان زمانی که آنقدرها نوع چینش لوازم منزل مطرح نبود و بجای مبلمان دور تا دور خانه پشتی چیده بود فرش ها همه ی فضای خانه را پر می کردند و اکثرا پس زمینه قرمز لاکی داشتند.

اما اکنون با مدرن شدن فضای داخلی خانه و با حضور مبلمان امروزی و نوع چینش لوازم، انتخاب فرش متناسب با چیدمان خانه کمی دشوار است. این مقاله سعی دارد به شما در انتخاب فرشی که به فضای اتاقتان بخورد کمک کند.

برای نگهداری از فرش می توانید مطلب بگو چطور از فزش خانه ام نگهداری کنم؟ را بخوانید.

ابعاد فرش

ابعاد فرش

در قدیم به این شکل بوده که مثلا برای اتاق بیست و چهار متری دو فرش دوازده متری می گرفتند و یا اگر ابعاد اتاق به شکلی بود که به ابعاد رایج فرش ها نمی خورد بقیه فضا با پادری و فرش های باریک و دراز پر می کردند به این خاطر که کفپوش های مناسبی نداشتند و معمولا روی زمین می نشستند. اما امروزه با کفپوش های خوشرنگ و لعاب دیگر لزومی ندارد همه فضای خانه پوشانده شود بلکه زیبا تر آن است که مبلها روی فرش قرار نگیرند و پایه هایشان تا ده سانت با فرش فاصله داشته باشد و تنها میز وسط مبل روی فرش باشد. اشیاء دکوری چون مجسمه، آباژور، تلویزیون، میزهای کنار مبل و گلدان ها باید بیرون از فرش چیده شود. با توجه به آنچه گفته شد باید ابتدا فضایی که قرار است در آن فرش قرار دهید را محاسبه کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

طرح و رنگ فرش

طرح و رنگ فرش

اگر کودک خردسال دارید، خانواده پر جمعیتی هستید یا میهانان زیادی در خانه شما رفت و آمد می کنند فرشی با طرح های شلوغ بگیرید که کثیفی را نمایان نکنند. اما اگر تعدادتان کم است و پاخور فرش زیاد نیست می توانید از نقوش خلوت تر و به رنگ روشن استفاده کنید. فرش‌های ترنج دار در سالن‌های پذیرایی و در محل‌هایی که نقش ترنج آن در معرض دید کامل باشد نمای بهتری خواهد داشت. فرش‌های با رنگ زمینه تیره مانند آبی نفتی، مشکی یا قهوه‌ای مایل به شکلاتی و با نقوش کم به سادگی لکه‌های روشن مانند خرده نان را نمایان می‌کنند و فرش‌هایی که دارای رنگ‌های بسیار روشن هستند، مانند سفید و یا کرم گرد وغبار، مو و جای پا را نشان می‌دهند. اگر فضای خانه شما کوچک است و تصمیم دارید با چیدمانی مناسب آن را بزرگتر جلوه دهید فرش های روشن تر انتخاب کنید. اما اگر برعکس خانه تان بزرگ است و اثاثیه کم، برایپر کردن فضا باید از فرش های تیره با نقوش شلوغ استفاده کنید.. اگر فضا و چیدمان خانه شما مدرن است طرح هایی با خطوط هندسی مناسب تر هستند . طرح هایی چون خشتی، قاب قابی و میناخانی با دکوراسیون امروزی شما تناسب دارد.

جنس فرش

جنس فرش

فرش‌های ظریف، ابریشمی، کم دوام و یا عتیقه را نباید در اطاق نشیمن، نهارخوری و اطاق‌های کودکان قرار داد زیرا براثر پا خوردن زیاد ازبین خواهند رفت. محل‌های مناسب برای اینگونه فرش‌ها معمولاً اطاق‌های پذیرایی، خواب، کتابخانه و به طور کلی مکان‌های کم رفت و آمد می‌باشد. اگر می خواهید اطلاعاتتان را در این رابطه بالا ببرید مطلب بگو چطور جنس فرش را برای خریداری انتخاب کنم؟ را مطالعه کنید.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از یخ زدگی لوله های آب در زمستان جلوگیری کنم؟

نکته هایی برای پیش گیری از ترکیدن و یخ زدگی لوله های آب در زمستان یخ زدگی لوله های آب     …