خانه تغذیه و خوراک آشپزی و غذا بگو چطور پودر سوخاری درست کنم؟

بگو چطور پودر سوخاری درست کنم؟

۰
13
طرز تهیه پودر سوخاری

طرزتهیه پودر سوخاری درخانه

ناچیز + ۱۵ سال اندک نانی که برای پودر سوخاری انتخاب می کنید نباید کپک داشته باشد
غذاهای سوخاری غذای محبوب کودکان است. می توانید حتی مواد خوراکی که دوست ندارند مانند قارچ، سیب زمینی، بادمجان،‌سیر و … را سوخاری کنید و میبینید که با لذت خواهند خورد.

پودر سوخاری همان پودر نان خشک است و شما به راحتی می توانید در خانه آماده کنید و ریز و درشتی ذرات آن نیز دست خودتان است. همچنین از نانی که استفاده کرده اید کاملا اطمینان دارید.

ما در این مطلب طرز تهیه پودر سوخاری در خانه را به شما خواهیم آموخت.

نان ها را خشک کنید

نان ها را خشک کنید

نان حجیم بیات شده مانند نان باگت، نان تست، نان همبرگر و حتی بربری خودمان را دور نیندازید. فقط دقت کنید که کپک نداشته باشد و بوی نا نگرفته باشد آنها را برش بزنید و در سینی بگذارید و در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. اگر برای خشک کردنش عجله دارید و یا در جای مرطوب زندگی می کنید و خشک کردنش در هوای آزاد دردسر دارد می توانید نان ها را در فر خشک کنید.

نان ها را در سینی فر بچینید. فر را روی دمای ۱۶۰ درجه سلسیوس قرار دهید و پانزده تا بیست دقیقه صبر کنید. فقط باید حواستان باشد که رنگش تیره نشود.

نان های خشک را پودر کنید

نان های خشک را پودر کنید

پس از اینکه نان ها خشک شدند آنها را در بلندر یا آسیاب برقی می ریزیم و پودر می کنیم. اگر این وسایل برقی را ندارید با گوشتکوب به جان نان ها بیفتید و آنها را خرد کنید. می توانید پودر را الک کرده و دو درجه از اندازه پودر سوخاری داشته باشید. یک آرد سوخاری برای ریختن درون کتلت و کباب و دیگری پودری درشت تر که برای سوخاری کردن مرغ و قارچ و … استفاده میشود.

به آنها ادویه بزنید و در یخچال بگذارید

به آنها ادویه بزنید و در یخچال بگذارید

اضافه کردن ادویه بستگی به سلیقه شما دارد. میتوانید دقیقا قبل از درست کردن غذا به پودر سوخاری ادویه اضافه کنید و با توجه به نوع غذا ادویه را انتخاب کنید یا می توانید قبل از بسته بندی این کار را بکنید.

اگر راه دوم را انتخاب کردید نمک، فلفل، زردچوبه، پودر سیر، آویشن، پودر کاری،پودر پاپریکا و ادویه های دلخواه به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. سپس آن را در ظرف دردار تمیز و خشک ریخته درون یخچال نگهداری کنید.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آشپزی و غذا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از عسل نگهداری کنم؟

نکته های مهم در حفظ و نگهداری از عسل      عسل ماده غذایی اعجاب آوری است که علاوه بر داشتن …