خانه سلامت تجهیزات پزشکی بگو چطور دستگاه فشارسنج دیجیتال خریداری کنم؟

بگو چطور دستگاه فشارسنج دیجیتال خریداری کنم؟

۰
9
راهنمای خرید فشارسنج دیجیتال

راهنمای خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال 

قیمت فشارسنج دیجیتال + ۱۵ سال اندک از فروشگاه های معتبر تهیه کنید

به پزشک مراجعه می کنید و او توصیه می کند برای تشخیص بهتر روزانه فشار خون خود را کنترل کنید .برای این کار به فشارسنج نیاز دارید. زیرا اگر بخواهید هر روز برای اندازه گیری فشار خون به مرکز درمانی بروید برایتان مشکل خواهد بود.

در ضمن در مراکز درمانی و یا مطب پزشک عوامل مختلفی چون استرس، فعالیت بدنی، خستگی، متابولیسم و … روی فشار خون تأثیر می‌گذارد و چیزی بیشتر از فشار واقعی به دست می‌آید. پس عددی که شما در منزل و در کمال آرامش از خود می گیرید قابل استناد تر از فشارتان در مطب است.

اکنون با ابزارهای خانگی کنترل فشار خون و تست قند خون مراقبت از سلامت قلب و عروق آسانتر شده است.

اگر تصمیم گرفتید فشارسنج دیجیتال بخرید ما در این مطلب به شما راهنمای خرید یک فشارسنج دیجیتال مناسب را توضیح خواهیم داد.

انواع فشارسنج را بشناسید

انواع فشارسنج را بشناسید

در گام اول خرید باید تصمیم بگیرید چه نوع فشارسنجی می خواهید. فشارسنج دیجیتال ممکن است دقت خوبی نداشته باشد، کار با فشارسنج عقربه ای کمی سخت است و فشارسنج جیوه ای وزن سنگینی دارد و سخت می توان آن را جابجا کرد.

فشارسنج جیوه‌ای: در این دستگاه‌ها، یک ستون جیوه مثل دستگاه دماسنج وجود دارد که فشار را نشان می‌دهد. این نوع فشارسنج مهمترین استاندارد اندازه‌گیری فشارخون شناخته می‌شود و از بقیه دقیق تر است. ستون جیوه تنها چیزی است که در آن حرکت می‌کند. هنگام خواندن فشار، باید به اعدادی دقت شود که در دو طرف ستون جیوه ارائه شده‌اند. بااین‌حال، استفاده از فشارسنج جیوه‌ای رو به کاهش است، چون جیوه سمّی است و می‌تواند محیط را آلوده کند. حمل آن هم سنگین است و باید جای ثابتی داشته باشد.

فشارسنج عقربه‌ای: بعضی از دستگاه‌های فشارسنج عقربه‌ای هستند. فشارسنج عقربه‌ای وسیله‌ای است فنردار که با استفاده از فشار هوا، عقربه‌ای را روی صفحهٔ مدرّجی حرکت می‌دهد که هر درجهٔ آن نشانگر یک میلیمتر جیوه است. این نوع فشارسنج ارزان و حملش نسبت به نوع جیوه‌ای راحت‌تر است.

فشارسنج دیجیتال: کار با فشارسنج دیجیتال راحت است و در ضمن دارای حافظه است که می توانید فشارهای روتین خود را برای گزارش به پزشک ثبت کنید اما معمولا دقت آن از دو مدل دیگر پایین تر است که آن هم با خرید مارک های جدید و معتبر قابل حل است.

از فروشگاه های معتبر بخرید

از فروشگاه های معتبر بخرید

به خاطر واردات تجهیزات نامناسب پزشکی از چین و تایوان و وجود دستگاه های نامرغوب در بازار باید برای خرید دستگاه فشارسنج به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. باید این دستگاه را از فروشگاه های لوازم و تجهیزات پزشکی، داروخانه ها و یا فروشگاه های معتبر اینترنتی چون دیجی کالا تهیه کنید.

فشارسنج دیجیتال بازویی یا مچی

فشارسنج دیجیتال بازویی یا مچی

فشارسنج بازویی: ازدقت بیشتری نسبت به مدل مچی برخوردار است زیرا فشارسنجی که روی بازو بسته شده به ‌طور طبیعی با قلب در یک راستا قرار دارد اما در فشارسنج مچی باید مچ دست را جلوی قلب گرفت و ممکن است به دلیل خطای شخص، مچ دست بالاتر یا پایین‌تر گرفته شود و روی عدد فشار تأثیر بگذارد. در فشار سنج بازویی استفاده از کاف (پارچه پهنی که به دور بازو بسته می شود) ممکن است کمی دشوار باشد. اینکه با چه میزان سفتی بسته شود یا در جهت درست باشد و یا اگر لباس تنگ است و آستین هایش بلند است مجبورید لباس را در بیاورید.

فشارسنج مچی: دور مچ بسته می شود و کار با آن راحت تر است. آن را به سرعت روی مچ می بندید و در هر شرایطی فشار خون خود را اندازه گیری کنید.

حافظه در فشارسنج دیجیتال

حافظه در فشارسنج دیجیتال

حافظه برای فشارسنج بسیار کاربردی است. در طول روز فشارخون براثر عوامل مختلف تغییر می‌کند. استرس، فعالیت فیزیکی، نوع غذا، خوابیدن و … در مزان فشار خون تاثیر می گذارند.برای ثبت دقیق فشار خون باید در ساعات مختلف روز آن را اندازه گیری کرد. بیشتر مدل های فشارسنج دیجیتال دارای حافظه هستند و نیازی به دفتر یادداشت و خودکار برای ثبت عدد فشار و زمان نخواهید داشت. حافظه بعضی از مدل های پیشرفته تر طبقه بندی شده است و شما خیلی راحت می توانید فشار خون افراد مختلف را در آن ثبت کنید.

قابلیت میانگین گیری

قابلیت میانگین گیری

برخی از فشارسنج های دیجیتال این قابلیت را دارا هستند تا میانگین عددهای فشارخون در طول روز را محاسبه کند تا یک عدد قابل استناد به پزشک ارائه شود.

اصالت دستگاه

اصالت دستگاه

از اصالت دستگاه مطمئن شوید. به مارک آن و قیمتش توجه کنید و بدانید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست. در ضمن باید هولوگرام وزارت بهداشت و شماره پروانه بهداشت رویش داشته باشد که نشانه خوبی برای اصل بودن کالاست.

دقت اندازه گیری

دقت اندازه گیری

دقت اندازه گیری دستگاه بر میگردد به مدل آن و شیوه استفاده از آن. سعی کنید فشارسنج معتبر تری بخرید که در آنها حساسیت سنسور فشارسنج بالاتر است تا دقت بالایی در محاسبه داشته باشد. اما عمده دلیل خطا در محاسبه نحوه استفاده از آن است.

دارا بودن سنسور تشخیص ثابت بودن

دارا بودن سنسور تشخیص ثابت بودن

همانطور که در قسمت بالا گفته شد نحوه استفاده از فشار سنج در دقت اندازه گیری مهم است و متداول ترین خطا در ان تکان خوردن حین اندازه گیریست. دستگاه های جدیدتر دارای سنسور تشخیص ثابت بودن هستند که این خطا را رفع خواهند کرد.

کاف ۳۶۰ درجه

کاف ۳۶۰ درجه

در مدل بازویی، نحوه قرار گرفتن کاف و شل و سفتی آن روی نتیجه تاثیر می گذارد برخی از مدل ها دارای خاصیت کاف ۳۶۰ درجه هستند و نوع بستن کاف تاثیری روی عدد فشار نخواهد داشت.

ثبت ضربان قلب و تشخیص آریتمی

ثبت ضربان قلب و تشخیص آریتمی

همه فشارسنج ها ضربان قلب را اندازه گیری می کنند اما فقط بعضی از مدل ها نامنظم بودن ضربان قلب (آریتمی) را ثبت می کنند. شاید کسانی که دچار نامنظمی ضربان قلب هستند خودشان از آن آگاهی نداشته باشند و این قابلیت بسیار به شناسایی مشکلات قلبی کمک می کند.

نشانگر میزان ریسک فشار خون

نشانگر میزان ریسک فشار خون

اگر فشارخون از محدوده نرمال بالاتر رود بعضی از مدل ها نشان گری دارند که آن را نشان می دهند. مثلا برای فشار خون نرمال رنگ سبز و فشار بالا رنگ قرمزرا نشان می دهند.

باتری یا برق

باتری یا برق

از آنجایی که پمپ باد فشارسنج وسیله‌ای پرمصرف است، باتری فشارسنج‌ها زود تمام می‌شود. بنابراین اگر بتوان فشارسنج را با آداپتور هم روشن کرد خیلی بهتر است. اکثر مدل‌ها همراه خود آداپتور ندارند، اما تعدادی هم هستند که آداپتور همراه فشارسنج ارائه می‌شود و بعضی ها را هم با کابل تلفن همراه می توان شارژ کرد.

سایز فشارسنج

سایز فشارسنج

دور بازوی افراد مختلف ممکن است خیلی با هم متفاوت باشد. بنابراین کاف فشارسنج‌های بازویی در سایزهای مختلف ارائه می‌شود. به‌طورکلی سایز استاندارد کاف فشارسنج بازویی ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر است. بعضی شرکت‌ها این محدوده را به دو بخش تقسیم کرده‌اند و کاف فشارسنج‌های خود را در دو سایز ۲۲ تا ۳۲ و از ۳۲ تا ۴۲ سانتی‌متر تولید می‌کنند. بنابراین فشارسنج نیز مانند لباس سایزبندی دارد و پیش از خرید فشارسنج باید دور مچ یا بازوی خود را اندازه‌گیری کنید. اندازه صفحه نمایش و وضوح آن نیز مهم است تا عدد فشار و نشانگر ها خوانا تر باشد. اعلان صوتی فشار هم برای افراد کم بینا یا بی سواد در برخی مدل ها وجود دارد.

قابلیت آسان بودن حمل

قابلیت آسان بودن حمل

برخی از مدل ها کیف های مناسبی برای نگهداری دارند که حمل فشار سنج را راحت می کند و راحت تر در کیف های بزرگتر و چمدان می توان آن را جاسازی کرد.

فشارسنج هوشمند

فشارسنج هوشمند

فشارسنج های هوشمند قابلیت اتصال به کامپیوتر و تلفن همراه را دارند و خیلی راحت می توان حافظه را روی آنها منتقل کرد و اعداد فشار را روی نمودار آورد که به تشخیص راحت تر پزشک کمک خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

  • مراحل اهدای خون

    بگو چطور خون اهدا کنم؟

    مراحل گام به گام اهدای خون و اقدامات مهم پس از آن اهدای خون      خون تازه یکی از نیازهای ا…
  • اندازه گیری فشار خون

    بگو چطور فشار خون را اندازه گیری کنم؟

    راهنمای اندازه گیری فشار خون در خانه     طبق آمار سازمان بهداشت جهانی هر روزه افرادی که به…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تجهیزات پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور صفحه ال سی دی را تمیز کنم؟

نکته ها و ریزه کاری های تمیزکردن ال سی دی یا صفحه نمایش لپ تاپ، تلویزیون و مانیتور تمیزکرد…