خانه خودرو جریمه های رانندگی بگو چطور در رانندگی کمتر جریمه شوم؟

بگو چطور در رانندگی کمتر جریمه شوم؟

۱
1
بگو چطور بگو چطور در رانندگی کمتر جریمه شوم؟

راهکارهایی برای کمتر جریمه شدن در رانندگی

هزینه اندک + ۱۸ سال آشنایی با قوانین در رانندگی تمرکز و حوصله داشته باشید
تخلفات رانندگی روز به روز برای ما به موضوع جدی تری تبدیل میشود. با افزایش تعداد خودرو ها و راننده ها، هر تخلفی بلافاصله تاثیر منفی بر عملکرد دیگر راننده ها میگذارد و حتی موجب بروز سانحه برای آنها میشود. از طرف دیگر با افزایش دوربین های ثبت تخلف و ماموران راهنمایی ورانندگی، تخلفات ما دیگر به راحتی پنهان نمی ماند و بیشتر آنها ثبت میشوند. از سوی دیگر با بالارفتن مبلغ جریمه ها، هر ثبت تخلف فشار زیادی به جیبهای خالی امروزه خواهد گذاشت.

پس جدا از روشهای لایی کشیدن و مخفی شدن از دید پلیسها، بهتر است به گونه ای برانیم که کمتر جریمه شویم. با این کار از نشر جسمی و هم از نظر جیبی سالم تر خواهیم ماند.

در ادامه چند روش برای کمتر جریمه شدن را با هم مرور میکنیم

قوانین راهنمایی و رانندگی را یاد بگیرید و به روز باشید

قوانین راهنمایی و رانندگی را یاد بگیرید و به روز باشید

شاید گزاف نباشد اگر بگوییم تعداد زیادی از راننده ها یا جزییات قوانین و علایم رانندگی را نمیدانند و یا در طول زمان فراموش کرده اند. وقتی در خاطرتان نیست که فاصله قانونی تا میدان برای پارک اتومبیل چند متر است، طبیعی است که از دیدن افسر راهنمایی رانندگی و قبض جریمه شوکه شوید.

هر قانونی به مرور تغییر میکند. بد نیست که درباره آخرین تغییرات قوانین راهنمایی ورانندگی هوشیار باشید تا از روی ندانستن جریمه های سنگین را تحمل نکنید.

بد نیست هر از چند گاهی نگاهی به تازه ترین قوانین راهنمایی و رانندگی بیندازید. اپلیکیشن های موبایلی رایگان هم برای این کار وجود دارد که آیین نامه راهنمایی رانندگی یکی از آنهاست که از کافه بازار قابل دانلود و نصب است. 

قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید

قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید

با خواندن این گزینه احتمالا پوزخندی خواهید زد ولی باید بدانید که صرف دانستن قوانین راهنمایی ورانندگی از شما راننده نمونه ای برای افسران راهنمایی ورانندگی نخواهد ساخت. ‌ باور بفرمایید سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و نظایر اینها تقریبا کمترین تاثیر را بر سرعت به مقصد رسیدن شما خواهد داشت.

یک بار وقتی مجاز میرانید خود را با خودرویی که با سرعت غیرمجاز حرکت میکند، مقایسه کنید. در بیشتر موارد با اختلاف بسیار اندک به مقصد میرسید. گو اینکه آن خودرو ممکن است به دلیل تخلف توسط پلیس توقیف نیز بشود.

پس قبل از اینکه کار به التماس و درخواست از افسر محترم بکشد، قانون را رعایت کنید.

تمرکز به رانندگی را از دست ندهید

تمرکز به رانندگی را از دست ندهید

سعی کنید لوازم و موضوعاتی که ذهن شما را حین رانندگی به خود مشغول میکند را از دسترس چشم و گوش ! خود دور کنید. قبل از رانندگی تلفن همراه را بی صدا کنید یا به همراهتان بسپارید تا او جوابگو باشد. فرزندتان را توجیه کنید که با دیدن هر اتومبیل جدیدی شما را صدا نزند.

به جای خیره شدن به مناظر داخل پیاده رو و یا فکر کردن به جلسه امروز، سعی کنید به جاده تمرکز کنید تا علایم راهنمایی و سرعت های مجاز را از دست ندهید.

اگر حواستان جمع باشد، دوربینهای ثبت تخلف و اتومبیل ماموران را در فاصله دور خواهید دید. یک مقدار رعایت بیشتر در آن حوالی بد نیست.

رانندگی ریسکی را کمتر کنید

رانندگی ریسکی را کمتر کنید

کسی به راننده ای که از میان دو ماشین با فاصله نیم متر ! عبور کند جایزه قرار نمیدهد. دور و بری ها هم اگر به به و چه چهی کنند هنگام تصادف و جریمه شما را تنها خواهند گذاشت.

پس سعی کنید برای دیگران رانندگی نکنید. با رانندگی پرخطر آنقدر که به به و آفرین نصیبتان میشود، صد برابر بیشتر لعن و نفرین کاسبی خواهید کرد.

مشکلات را بیرون از خودرو پارک کنید

مشکلات را بیرون از خودرو پارک کنید

اگر از چیزی کلافه هستید، به دنبال وسیله ای میگردید، یا قرار خاصی دارید، سعی کنید هنگام رانندگی به آنها فکر نکنید. با حوصله به مقصد برسید و اتومبیل را در جای مناسب پارک کنید و سپس به حاسب کتابهای ذهنی مشغول شوید.

بسیاری از تخلفات وقتی رخ میدهد که حواسمان به اتفقا دیگری پرت است و با توقف ناگهانی، ورود به ورود ممنوع یا پارک در محل خلاف، جریمه را به جان میخریم.

در نور کم با احتیاط بیشتری رانندگی کنید

در نور کم با احتیاط بیشتری رانندگی کنید

تجربه نشان داده است که بسیاری از تخلفات وقتی رخ داده است که نور بیرون مناسب دیدن علائم و یا خطر نبوده است. پس در معبرها و خیابانهایی که نور مناسبی ندارند با احتیاط بیشتری برایند.

نسبت به عوامل محیطی خویشتن دار باشید

نسبت به عوامل محیطی خویشتن دار باشید

جاده پر دست انداز، رانندگان کند رو، آفتاب سوزان، ترافیک و شلوغی برای همه است. در برخورد با این مسائل خود را کنترل کنید و نگذارید باعث تخلف شما برای دور شدن هر چه سریعتر از این مخمصه شود.

تخلف شما نه تنها شما را به دردسر می اندازد، به کور تر شدن گره های ترافیکی نیز افزوده و در نهایت هم از نظر زمان و اعصاب و هم از نظر جریمه به ضرر شما خواهد شد.

از افراد محلی راهنمایی بگیرید

از افراد محلی راهنمایی بگیرید

هنگام ورود به شهر نا آشنا بد نیست که اطلاعاتی درباره شرایط و محل های ممنوع و مشکل دار کسب کنید. گاهی اوقات معبری محدودیت سرعت خاصی دارد و از قضا دوربین چغر و بد بنی هم در آن نصب شده است و شما بی توجه خلاف میکنید و جریمه میشوید.

گاهی اوقات مسیری که تا سال گذشته از آن عبور میکردید یک طرفه شده است و شما بنا به عادت به آن وارد میشوید و علاوه بر ایجاد مشکل ترافیکی، مشکل قبض جریمه را هم به دست خواهید آورد.

به وضعیت ظاهری و فنی خودرو رسیدگی کنید

به وضعیت ظاهری و فنی خودرو رسیدگی کنید

ایراد در ظاهر و باطن خودرو نیز از جمله مواردی است که میتواند به جریمه شدن شما بینجامد. مشکلات چراغهای جلو و عقب، دود اگزوز یا صدای نامربوط مواردی هستند که افسران راهنمایی و رانندگی را نسبت به شما حساس میکند و ممکن است به جریمه شدن بینجامد.

این ایرادها گرفتن معاینه فنی را نیز مشکل میکند و یکی از موارد تخلف، نداشتن معاینه فنی است.

به نامه اعمال خود نگاهی بیندازید

به نامه اعمال خود نگاهی بیندازید

بررسی حساب کتاب خلافی ها و دیدن مبالغی که برایمان درج شده است میتواند ما را متنبه کند. گاهی اوقات پیش آمده است که کسی مدتها خلافی را ناخواسته انجام داده و نمیدانسته که این حرکت او خلاف است.

پس به صورت دوره ای نگاهی به خلافی اتومبیل خود بیندازید و جریمه ها را پرداخت کنید. در مطلب بگو چطور از میزان خلافی ماشین مطلع شوم و آن را پرداخت کنم؟ در این باره صحبت کردیم.

از عناوین و هزینه های تخلفات آگاهی یابید.

از عناوین و هزینه های تخلفات آگاهی یابید.

عناوین و جداول تخلفات راهنمایی و رانندگی را دنبال کنید و از مبالغ آن آگاهی یابید. همین امر تاثیر خوبی در حذف وسوسه تخلف در شما خواهد داشت. شاید تخلفی که قبلا ارزان تماتم میشد با افزایش چند برابری صرفه ای برای انجام نداشته باشد!

در ادامه به آخرین جداول تخلفات نگاهی  بیندازید.

بگو چطور بگو چطور در رانندگی کمتر جریمه شوم؟

بگو چطور بگو چطور در رانندگی کمتر جریمه شوم؟
جدول جریمه های راهنمایی و رانندگی ۹۶

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در جریمه های رانندگی

یک دیدگاه

  1. مشاوره کودک و نوجوان

    ۹۷/۰۴/۱۳ در ۱۲:۱۰ ب.ظ

    خب این یه چیز طبیعیه کمربندتو ببندی آسه بری آسه بیای ریش و سیبیلم که بذاری فکر می کنن آقازاده ای میذارن رد شی…
    ممنون از وب سایتع بسیار خوبتون

    دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور معاینه فنی خودرو بگیرم؟

مراحل و نکات دریافت معاینه فنی خودرو مراحل و نکات معاینه فنی خودرو     معاینه فنی ماشین یع…