خانه تغذیه و خوراک آشپزی و غذا بگو چطور برنج آبکشی (چلو ) بپزم؟

بگو چطور برنج آبکشی (چلو ) بپزم؟

۰
6
بگو چطور برنج آبکشی (چلو ) بپزم

راهنمای گام به گام پخت برنج آبکشی (چلو )

قیمت برنج خوب + ۱۵ سال اندک هنگام پخت برنج آبکشی مراقب دمای بالای دیگ باشید

هر آشپز ایرانی که بلد نباشد خوب برنج بپزد نمی تواند ادعا کند کارش خوب است. پختن برنج آنقدرها هم که ظاهرش نشان می دهد ساده نیست. هنر و تجربه می خواهد تا آبروداری کنید و برنج خوب جلوی میهمان بگذارید. برنجی که شفته نباشد، کال نباشد، دانه هایش به هم نچسبد، بوی سوختگی ندهد، زیادی چرب نباشد، زیادی خشک نباشد و … نمایانگر مهارت شما در آشپزی است.

با این توصیفات حتما کمی ترسیده اید اما نگران نباشید. ابتدا با کمک بگو چطور برنج خوب را شناسایی کنم؟ برنج خوب و باکیفیت تهیه کنید.

ما آنچه که از پختن یک برنج آبکشی مجلسی باید بدانید به شما خواهیم گفت و اعتماد به نفستان را در طبخ یک چلوی خوشگل و خوش عطر بالا خواهیم برد.

برنج را بخیسانید

برنج را بخیسانید

چند ساعت و یا یک روز قبل از پخت برنج آن را بخیسانید. بدین صورت که برنج را کاملا بشویید تا آب آن شفاف شود. سپس به اندازه دو سه بند انگشت رویش آب باقی گذارید و به ازای هر سه پیمانه برنج یک قاشق به آن نمک بیفزاید. نمک در سفید کردن برنج و جلوگیری از فساد آب موثر است.

برنج را آبکش کنید

برنج را آبکش کنید

آب برنج که باید دست کم چهار برابر حجم برنج باشد را با کمی نمک در دیگ روی آتش زیاد، به جوش بیاورید. گاهی درون آب جوش یک قاشق آب نارنج یا آبلیمو می ریزند تا رنگ برنج سفید شود. برنج خیسانده را با کفگیر در آب در حال جوش بریزید. نمک برنج را تنظیم کنید. آبکش را در سینک ظرفشویی آماده کنید. هشت تا ده دقیقه پس از ریختن برنج دو سه دانه از برنج را میان شست و انگشت اشاره یا زیر دندان امتحان کنید. مدت دقیق پخت برنج به جنس و مدت زمان خیس خوردنش بستگی دارد. زمانی که مغز برنج حالت استخوانیش را از دست داد زمان آبکشی است و فورا باید آن را در آبکش بریزید.

اگر حجم برنجتان زیاد بود برنج را اندکی زنده تر بگیرید. شعله را خاموش کنید و درونش یک پارچ آب سرد بریزید تا جوشش بخوابد. سپس با شیرجوش یا آب گردان ازدیگ بردارید و در آبکش بریزید. فقط باید سریع این کار را انجام دهید تا برنج دودست نشود.

برنج را دم بدهید

برنج را دم بدهید

یک پارچ آب سرد روی برنج درون آبکش میریزیم تا لعاب برنج شسته شود، دانه هایش به هم نچسبد و به اصطلاح برنج شاداب شود. بعد آبکش را بلند کرده چند تکان ریزمی دهیم تا کمی برنج زیر و رو شود و آبش کاملا تخلیه شود. در این مرحله هم برنج را می چشیم. اگر بانمک شد باز هم روی برنج در آبکش آب سرد می گیریم.

به برنج آب روغن می دهیم. برای سه پیمانه برنج نیم پیمانه آب و نیم پیمانه روغن کافیست. آب روغن را در قابلمه ای جدا داغ می کنیم و نصفش را کف دیگی که قرار است در آن برنج دم بدهیم می ریزیم.

برنج را با کفگیر در قابلمه می ریزیم و به شکل مخروطی یا کوه در می آوریم. به این خاطر که برنج روی لایه های پایینی فشار نیاورد و آن را شفته نکند. حالا نصف بقیه آب روغن را رویبرنج می ریزیم سپس با ته کفگیر قله کوه را مانند آتشفشان تا کف دیگ سوراخ می کنیم و قابلمه را روی آتش متوسط قرار می دهیم. چند دقیقه صبر می کنیم تا وقتی که در دیگ را برمیداریم بخار بلند شود و به اصطلاح دم بالا دهد. آتش را کم می کنیم و روی در دیک دم کنی قرار می دهیم. چهل دقیقه زمان می دهیم تا دم بکشد.

نشانه دم کشیدن برنج این است که اگر چند قطره آب روی بدنه دیگ بپاشید صدای جیز بدهد و سریع تبخیرشود.

 

 

با یاری کتاب مستطاب آشپزی

  • طرز تهیه کته

    بگو چطور کته بپزم؟

    راهنمای گام به گام پخت کته     کته نوعی طبخ برنج است که نیازی به آبکشی یا حتی خیساندن برنج…
  • راههای شناسایی برنج خوب

    بگو چطور برنج خوب را شناسایی کنم؟

    روش های شناسایی برنج خوب و با کیفیت      برنج جزو اصلی ترین غذاهای ایرانی محسوب میشود و در…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آشپزی و غذا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از عسل نگهداری کنم؟

نکته های مهم در حفظ و نگهداری از عسل      عسل ماده غذایی اعجاب آوری است که علاوه بر داشتن …