خانه رایانه و الکترونیک اینترنت بگو چطور یک شرکت برای اشتراک اینترنت ADSL انتخاب کنم؟

بگو چطور یک شرکت برای اشتراک اینترنت ADSL انتخاب کنم؟

۱
2
بگو چطور یک شرکت برای اشتراک اینترنت ADSL انتخاب کنم؟

نکات مهم در انتخاب شرکت ارایه دهنده اشتراک اینترنت ADSL

هزینه راه اندازی اینترنت + ۱۰ سال آشنایی با اینترنت برای شروع طرح های گران قیمت نخرید

انتخاب شرکت خدمات اینترنت پرسرعت ADSL که بتوان با حداقل هزینه بهترین خدمات اینترنت را از آن دریافت کرد، از سوال های مهم و چالش برانگیز است.

با پیشرفت فناوری، زندگی بدون اینترنت روز به روز سخت تر میشود. پیش از این در بگو چطور یکی از انواع اینترنت پرسرعت را انتخاب کنم؟ به این نتیجه رسیده بودیم که اینترنت ثابت ADSL در حال حاضر از بسیاری از جهات بهترین گزینه است. حال برای کسی که به این نتیجه رسیده باشد، انتخاب از میان فهرست بلند شرکتهای خدمات دهنده کار مشکلی به نظر میرسد ولی کار به این پیچیدگی نیست.

مهمترین نکته این است که همه این شرکتها از یک منبع، اینترنت خود را تامین میکنند پس در نهایت همه از نظر کیفیت کار نزدیک به هم هستند. چیزی که تمایز اصلی بین آنها را به وجود می آورد، طرح ها و بسته های متنوع تر و ارازن تر و خدمات و پشتیبانی بهتر است.

در ادامه گام هایی که باید برای انتخاب یک شرکت خدمات اینترنت ADSL بردارید را با هم مرور میکنیم.

چه شرکتهایی در مرکز مخابراتی شما خدمات میدهند

چه شرکتهایی در مرکز مخابراتی شما خدمات میدهند

در مرکز مخابراتی که شما از آن تلفن ثابت دریافت کرده اید ممکن است یک یا چند شرکت خدمات اینترنت بدهند. بهتر است پیش از هر تصمیمی، به مرکز مخابرات خود مراجعه کنید و ببینید از چه شرکتهایی میتوانید خدمات بگیرید.

نکته: چون خود مخابرات هم سرویس های اینترنت ADSL‌ ارایه میدهد، میتوانید فهرست طرح ها و تعرفه های آن را نیز همزمان دریافت کنید ولی بهتر است در این مرحله درگیر بازاریابی آنها نشوید و بعد از تحقیق نهایی اگر به این نتیجه رسیدید که مخابرات گزینه بهتری است برای ثبت اشتراک اقدام کنید.

از همسایه ها و دوستان تحقیق کنید

از همسایه ها و دوستان تحقیق کنید

گاهی اوقات ممکن است که یک شرکت دستگاه های مناسب و به روزی در یکی از مراکز خدماتی نداشته باشد و نتواند خدمات خوبی ارایه دهد. بنابر این بد نیست که از همسایه ها درباره کیفیت خدمات شرکتهایی که مشترکشان هستند سوال کنید.

البته توجه داشته باشید که نظرات آنها لزوما کارشناسانه نیست و ممکن است به دلیل مشکلات داخل منزل یا کم اطلاعی، از یک شرکت بدگویی کنند.

دوستان و آشنایان هم با توجه به تجربه اشتراک که با شرکتهای مختلف دارند، میتوانند در انتخاب به شما کمک کنند. بنابراین از دیگران درباره خدمات، قطعی و وصلی، پشتیبانی و دیگر نکات مشورت کنید.

نماینده فروش را بشناسید

نماینده فروش را بشناسید

گاهی اوقات یک نماینده فروش خوب و پیگیر بهتر از تمام نیروهای پشتیبانی شرکت به کار شما می آید. با نمایندگان فروش شرکت های مختلف در محدوده زندگی خود صحبت کنید. هم از نوع برخورد و پاسخگویی آنها مطلع شوید و هم از آنها بخواهید مزایای شرکت خود نسبت به دیگر شرکتها را ارائه کنند.

یک نماینده فروش منصف شرکت خود را به عرش و شرکت رقیب را به فرش نمیبرد و تفاوتها را با صداقت به شما معرفی میکند.

نکته: اکثر نمایندگان فروش فقط فروشنده هستند. پس انتظار حل مشکلات پیچیده را از آنها نداشته باشید ولی همیشه میتوانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

بررسی پاسخگویی و پشتیبانی شرکت

بررسی پاسخگویی و پشتیبانی شرکت

ساعت دو نیمه شب دچار مشکل اینترنتی شده اید و نیاز حیاتی به آن دارید. دستتان به کجا بند است؟ به شماره های پشتیبانی شرکت مورد نظر. پس داشتن پشتیبانی ۲۴ ساعته و نیروی پشتیبانی با تعداد کافی که هر زمان اراده کردید بتوانید در سریع ترین زمان ممکن به آنها دسترسی پیدا کنید، شرط بسیار مهمی است. پاسخگویان مودب و با حوصله میتوانند خیلی کارساز باشند.

شرکت های معظم دارای سیستم های پشتیبانی سراسری هستند ولی برخی از شرکت ها مراکز محلی پاسخگویی دارند. این یعنی انتقال خدمات خود در یک شهر به شرکتی محلی. این شرکتها زیاد کارکرد مطلوبی ندارند؛ چون معمولا مراکز محلی ۲۴ ساعته نیستند و اغلب در پاسخگویی ، کند و کم تجربه عمل میکنند.

نتیجه اینکه شرکتی با پشتیبانی سراسری، ۲۴ ساعته و دارای اپراتورهای زیاد گزینه بهتری است.

تنوع طرح های خرید سرویس و حجم

تنوع طرح های خرید سرویس و حجم

شما باید این حق انتخاب را داشته باشید که سرویس اینترنت را با هر سرعت و با هر حجمی خریداری کنید. برخی از شرکتها برای راحتی خود، این انتخاب ها را محدود میکنند.

مثلا اگر سرعت ۱۰۲۴ کیلوبیت مد نظر شما باشد فقط گزینه حجمی ۵ گیگابایت در ماه را جلوی شما میگذارند؛ در حالی که شما مصرف کمتری دارید. راهنمایی پشتیبان شرکت چیست، “چرا طرح های سه ماهه ما رو نمیگیرید؟” . در برخی شرکتها وضعیت بدتر است و حتی برای تغییر دادن سرعت سرویس خود نیز محدودیت هایی خواهید داشت.

برخی نیز برای خرید حجم اضافه گزینه های یک و سه و ۵ گیگابایت دارند. شما اگر نیاز به دو گیگابایت داشته باشید چه کار باید بکنید؟، دو بار خرید یک گیگ انجام دهید. این یعنی گرفتن وقت اضافه از مشتری.

پس سعی کنید با شرکتی کار کنید که ارزش بیشتری برای حق انتخاب شما قائل باشد.

طرح ها ی تخفیفی و جشنواره ای برای خرید و تمدید

طرح ها ی تخفیفی و جشنواره ای برای خرید و تمدید

با اینکه شرکتهای خدمات اینترنت توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رصد میشوند و برای تخفیف دادن به مشتری ها محدودیت دارند ولی برخی از آنها همان قدری هم که مجاز هستند تخفیف نمیدهند. پس تحقیق کنید ببینید کدام یک طرح های تخفیف و جشنواره ای بهتری برای خرید اشتراک ارایه میدهند.

گاهی اوقات این شرکتها در معرفی طرح ها کاملا صادق نیستند و شرط ها و محدودیت های طرح را اطلاع رسانی نمیکنند.. مثلا تبلیغ میکنند ۱۰۰ گیگابایت یکساله مبلغ فلان. بعد که سرویس را میگیرید میبینید اینگونه است که ۵۰ گیگابایت را تمام وقت میتوانید استفاده کنید. ۵۰ گیگابایت بعدی را نیز شرکت با تبصره ماده و زمان محدود به شما ارایه میکند.

برخی مواقع هم طرح محدودیت خاصی دارد مثلا عنوان طرح ۲۴ گیگابایت در یک سال است ولی شما در هر ماه فقط ۲ گیگابایت را میتوانید استفاده کنید و اگر مصرف شما بیشتر از این مقدار بود یا باید صبر کنید ماه جدید شروع شود و حساب شما دو گیگ شارژ شود و یا باید حجم اضافه را خریداری کنید.

مسئله مهم دیگر طرح های تمدید است. بیشتر شرکت ها برای اولین خرید شما تخفیف های خوبی میدهند ولی وقتی طرح شما تمام شد مجبورید طرح های گران قیمت تهیه کنید. تحقیق کنید آیا شرکت مورد نظر شما برای تمدید مشترکان قدیمی تسهیلاتی در نظر میگیرد یا خیر.

نکته: برخی شرکتها بسته های حجمی با تخفیف دارند. این بسته ها معمولا محدودیت زمانی دارد ولی قیمت آن به مراتب کمتر از حالت عادی است. مثلا اگر ۱۰ گیگابایت در حالت عادی ۲۲ هزار تومان باشد، بسته ده گیگ با محدودیت مصرف در ده روز را به قیمت ۱۲ هزارتومان به شما میدهند. این طرح ها برای کسانی که حجم دانلود بالا دارند بسیار به صرفه است.

امکان استفاده از سایتهای دانلود رایگان

امکان استفاده از سایتهای دانلود رایگان

تعدادی از این شرکتها سایتهای خاص خود را دارند که میتوانید از آنها بدون کسر شدن از حجم اینترنت، دانلود کنید. در این سایتها انواع بازی های رایانه ای، نرم افزار و … قرار داده شده است. اگر اهل دانلود هستید این شرکتها میتوانند گزینه بهتری برای شما باشند.

در حال حاضر آسیاتک با آسیا دی ال و شاتل با شاتل لند در این زمینه پیشتازند.

داشتن قرارداد با سرویس های VOD

داشتن قرارداد با سرویس های VOD

سرویس های VOD‌ همین سایتهای تازه سازی هستند که شما میتوانید با خرید اشتراک آنها که معمولا مبلغ پایینی هم هست، به تعداد زیادی از فیلم ها و سریال ها و محتواهای ویدیویی دسترسی داشته باشید. سایتهایی مانند فیلیمو و آیو دو نمونه از این سایتها هستند.

با انتخاب شرکتی که با این سایتها قرارداد دارد و ترافیک شما را رایگان حساب میکند میتوانید به راحتی حجم زیادی از ویدیو ها و فیلمها را با قیمت بسیار کم دریافت کنید.

استفاده از اینترنت را یاد بگیرید

استفاده از اینترنت را یاد بگیرید

در نهایت این شما هستید که از اینترنت استفاده میکنید. قدرتمند ترین و بیشترین پهنای باند اینترنت در دستان یک فرد مبتدی ممکن است به مشکل و ناکامی در ارتباط منجر شود.

پس بد نیست درباره اینترنت، سرعت آن و کار با مودم اطلاعات بیشتری به دست آورید تا در صورت بروز مشکل یک قدم جلوتر باشید و بتوانید با دادن اطلاعت بهتر به اپراتورهای پشتیبانی، خدمات بهتری بگیرید.

نکته نهایی: شما مشتری هستید و برای خدماتی که میگیرید پول میدهید. اگر از خدمات و عملکرد شرکتی ناراضی هستید، اعتراض کنید. درصورتی که جواب درستی نگرفتید به راحتی اشتراک خود را قطع کنید و از شرکت دیگر خدمات دریافت کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در اینترنت

یک دیدگاه

  1. فروش سنگ آنتیک

    ۹۶/۱۲/۱۱ در ۶:۱۲ ق.ظ

    سلام.ممنون بابت مطالب خوبتون.عالی بود.موفق باشید دوست گرامی

    دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور ویدیوهای توئیتر را دانلود کنم؟

راهکارهایی برای دانلود ویدیوهای توئیتر در اندروید و ویندوز ویدیوهای توئیتر     توئیتر مانن…