خانه خودرو رانندگی بگو چطور از رانندگی در ماشین لذت ببرم؟

بگو چطور از رانندگی در ماشین لذت ببرم؟

۲
7
بگو چطور از رانندگی در ماشین لذت ببرم

راهکارهایی برای لذت بردن از ماشین سواری و رانندگی در ماشین

هزینه لوازم جانبی + ۱۸ سال تخصص اندک گردن را مدت طولانی در یک حالت قرار ندهید
 

ممکن است اتفاق افتاده باشد که مجبور به استفاده از خودرو شخصی شده باشید ولی رغبت نکنید سوار آن شوید. یا فرزند نوجوانتان به دلیل وضعیت خودرو، ترجیح بدهد با شما به مسافرت نیاید. در دود و ترافیک و شلوغی، چگونه میتوان تجربه رانندگی را به تجربه ای لذت بخش تر تبدیل کرد؟  چطور میتوان در سفرهای جاده ای لذت بیشتری از با هم بودن در ماشین برد؟

خودرو همانند محل زندگی شما میتواند شما را به خود جذب کند یا از خود براند. رسیدگی به خودرو و مناسب سازی فضای آن لزوما نیاز به هزینه بالا ندارد و با رعایت برخی نکته های ریز میتوان لذت بیشتری از بودن در اتومبیل برد.

در ادامه راهکارهایی برای لذت بردن از رانندگی در ماشین و حضور در آن به خصوص در اتومبیل هایی که کمی سن و سالشان بالا رفته باشد را با هم مرور میکنیم.

مهارت رانندگی خود را تقویت کنید

مهارت رانندگی خود را تقویت کنید

خیلی از رانندگان با آزمون و خطا و به صورت ناقص رانندگی را یاد گرفته اند یا بهتر بگوییم یاد نگرفته اند. رانندگی بدون اسلوب و روش درست باعث افزایش ریسک رانندگی شده و استرس شما و همراهان را بالا میبرد. در این صورت همارهان شما بیشتر زمان رانندگی را به خواندن انواع ادعیه دفع بلا طی خواهند کرد و لذتی نخواهند برد.

بنابراین تمرین رانندگی اصولی کنید. باور کنید کسی به شما خرده نمیگیرد که بعد از ده سال گواهینامه داشتن چند ساعتی تمرین رانندگی در ماشین داشته باشید.

ماشین سالم و رو به راه سوار شوید

ماشین سالم و رو به راه سوار شوید

ماشینی که صبح با هل دادن روشن شود، هر لحظه احتمال تمام شدن بنزین داشته باشد، با بالارفتن سرعت تر تر کند و با پایین آمدن آن موتورش به لرزه بیفتد را تصور کنید. آیا از سواری با ین خودرو میشود لذت برد؟

پس سعی کنید مرکبتان راهوار باشد. ایرادهای آن را در سریعترین زمان برطرف کنید.  به خصوص هنگام مسافرت با کمک یک مکانیک حرفه ای آن را تست کنید.

فضای داخلی ماشین را تمیز کنید

فضای داخلی ماشین را تمیز کنید

کم خرج ترین راه برای بهبود شرایط ماشین، تمیز کردن فضای داخلی اتومبیل است. گر چه بیرون آن هم مهم است ولی وقتی داخل ماشین هستید، چیزی از بیرون نمیبینید. حداقل فضای داخلی را تمیز کنید و گرد و خاک آنها را بگیرید. دور کردن یک سیب گندیده از زیر صندلی، فضای اتومبیل را خیلی متبوع تر میکند.

یک خوشبو کننده پنج شش هزارتومانی باب طبع خودتان بگیرید ودر ماشین قرار دهید. اجازه دهید وقتی در اتومبیل را باز میکنید، رایحه خوش شما را به رانندگی در ماشین دعوت کند.
اگر خودتان هم حوصله ندارید کارواش ها با هزینه اندکی داخل ماشین را برق می اندازند.

مبلمان داخلی خودرو را بهبود بدهید

مبلمان داخلی خودرو را بهبود بدهید

 • روکش صندلی ریش ریش شده و فرمانی که گوشه های آن قلوه کن شده باشد، عاشقان رانندگی را از خود میراند، چه برسد به شمایی که ممکن است خیلی هم طرفدار رانندگی نباشید.
 • صندلی ها را روکش جدید بگیرید. اگر پولتان نمیرسد، روکش قدیمی را بکنید و اجازه دهید روکش فابریک ماشین خودنمایی کند. آن پلاستیکهای “نو”یی روی صندلی ها هم تنها نتیجه اشان کمک به عرق کردن شماست. نگران نباشید، موقع فروش ماشین کسی به خاطر تمیز بودن روکش فابریک به شما مبلغ بیشتری نخواهد داد. پس از آنچه دارید لذت ببرید.
 • صندلی های برخی اتومبیل ها با بالا رفتن عمر، خراب شده و از حالت می افتند. کمر درد یکی از کمترین عوارض آن است. اگر صندلی شما نامیزان شده است آن را ردیف کنید.
 • فرمان قسمتی از خودرو است که مدام جلوی چشم شماست. برخی اتومبیل های ارزان قیمت از جمله پراید، معمولا فرمان های زیبایی ندارند. یک فرمان ساده و خوش طرح میتواند لذت رانندگی را برای شما بالا ببرد. همچنین قسمت دور فرمان در اثر استفاده زیاد از رخ می افتد. یک روکش فرمان متناسب با طراحی داخلی ماشین روی آن بیندازید.
 • اگر داشبورد اتومبیل شما در اثر سالها افتاب خوردگی از رنگ و رو افتاده یا ترک خورده است، یک روکش ساده ممکن است معجزه کند و دوباره روزگار صفر بودن را به یادتان بیاورد.

سیستم صوتی مناسبی در ماشین راه بیندازید

سیستم صوتی مناسبی در ماشین راه بیندازید

حضور موسیقی خوب در اتومبیل، فاصله را کوتاه میکند. حتی اگر خودتان زیاد اهل موسیقی نیستید و سرتان به رانندگی گرم است، رحمی به همسفرانتان بکنید که ساعتها باید چشم به جاده بدوزند.

اگر اتومبیلتان از رده قیمتی پایین است، لطفا از پخش و باند کارخانه ای دل بکنید و یک پخش و باند ساده و قیمت مناسب روی ماشینتان قرار دهید.

یک فلش را از موسیقی های مورد علاقه خود و همراهانتان آماده کنید. این مورد درسفرهای طولانی چند ساعته خیلی به کارتان خواهد آمد. همخوانی ترانه ها نیز لذت ویژه ای دارد البته به شرطی که توجه شما از رانندگی منحرف نکند.

نکته: یک کابل AUX هم برای زمانهایی که بخواهید از گوشی همراه موسیقی پخش کنید کاربردی خواهد بود.

کولر را روشن کنید

کولر را روشن کنید

بر خلاف تصور، روشن کردن کولر در فصل گرما نهایتا یکی دو لیتر در صد کیلومتر به مصرف بنزین شما اضافه میکند. هیچکس از اینکه در زل گرما، وسط جاده بیابانی در یک بسته بندی فولادی شر و شر عرق بریزد لذت نمیبرد.

شیشه ها را بالا ببرید تا صدای باد و محیط از شما دور شود و بعد از موسیقی لذت ببرید.

شیشه ها را دودی کنید و از سایه بان پنجره استفاده کنید

شیشه ها را دودی کنید و از سایه بان پنجره استفاده کنید

حتما پیش آمده است که پوست دست چپتان هنگام رانندگی آفتاب سوخته شود. یا سرنشینان عقب خودرو از تابش نور خورشید روی سر و گردنشان از شیشه عقب شاکی باشند. این تجربه های بد با کمترین هزینه قابل حل هستند.

دودی کردن شیشه ها (البته در حد مجاز که پلیس اتومبیل شما را متوقف نکند) کمک میکند تا اشعه های مزاحم خورشید کمتر شما را ازار بدهد و اتومبیل را گرم کند.

ددر کنار دودی کردن شیشه ها، سایه بانهای موقت و ارزان قیمتی وجود دارد که قرار دادن آنها روی شیشه های عقب و کناری، زهر خورشید گرفته شده و رانندگی طولانی مدت برایتان شیرین میشود.

بین راه توقف کنید و از خودرو خارج شوید

بین راه توقف کنید و از خودرو خارج شوید

عطش زیاد برای رسیدن به مقصد نه تنها لذت شما را از حضور در خودرو کاهش خواهد داد بلکه خطرات را افزایش خواهد داد.

در میانه رانندگی توقف کنید و ماهیچه ها را حرکت بدهید تا ماهیچه های خسته و کمر گرفته رانندگی را برای شما خسته کننده و سخت نکند.

برای کودکان سرگرمی در نظر بگیرید

برای کودکان سرگرمی در نظر بگیرید

کودکان مانند بزرگسالان تحمل و توان یک جا نشستن و زل زدن به جاده را ندارند. قبل از حرکت و سفر برای آنها تمهیداتی در نظر بگیرید تا در مسیر سرگرم شوند و دیرتر خسته شده و نق بزنند.

صندلی کودک برای کودکان زیر سه سال معجزه خواهد کرد. این صندلی ها هم خطرات حضور کودک روی صندلی جلو را کاهش داده و هم از خسته شدن و کلافگی مادر و کودک خواهد کاست.

برای خورد و خوراک در اتومبیل برنامه داشته باشید

برای خورد و خوراک در اتومبیل برنامه داشته باشید

با کمک راهکارهای بگو چطور تغذیه سالم در سفر داشته باشم? برنامه تغذیه ای خوبی در اتومبیل بریزید تا هنگام رانندگی در ماشین به شما بیشتر خوش بگذرد و درگیر مشکلات گوارشی نیز نشوید.

لباس راحت بپوشید

لباس راحت بپوشید

در رانندگی های طولانی پوشیدن لباس راحت، رانندگی را برای شما تسهیل کرده و عکس العملهای شما در رانندگی را بهبود خواهد بخشید.

پیراهنی که سرشانه هایش تنگ باشد. شلواری که فاق کئتاهس دارد. کفشی که پاشنه های بلند دارد. اینها نمونه هایی از کابوس های رانندگی هستند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در رانندگی

۲ دیدگاه ها

 1. تهویه نیا

  ۹۷/۰۷/۲۳ در ۱:۲۳ ب.ظ

  خیلی عالی بود
  ممنون بابت سایت عالیتون

  دیدگاه

 2. بازسازی ساختمان

  ۹۷/۰۵/۱۷ در ۷:۳۳ ق.ظ

  ممنون بیشتر برای خانوم ها مناسبه

  دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بگو چطور از حوادث کویری نجات یابم؟

راهکارها و اقدامات قبل و هنگام حوادث و اتفاقات برای نجات از کویر و بیایان نجات از کویر    …